Nechutné nařčení Zdeňka Svěráka z pedofilie
Zdroj: facebook.com
Hodně hloupý vtip

Nařčení Svěráka z pedofilie: To není moje práce, zlobí se novinář Jiří X. Doležal

Aktualizováno 15.11. 2013 16:23

Tento útok je hodně nechutný a ikona českého humoru se zcela logicky brání. Zdeněk Svěrák podal trestní oznámení na neznámého pachatele, jímž se chce bránit proti nařčení na facebooku, že zneužíval děti. Kdo za ním stojí?

"Se synem jsme dnes byli na policii, protože byl na mě i na něj spáchán hanebný atentát ze zálohy - z anonymních zákopů internetu," řekl Svěrák ČTK.

"Nevíme, kdo ten granát hodil, ani proč to spáchal. Nezbývá nám než policii držet palce, aby pachatele vypátrala," doplnil. Na tom, co se na sociální síti objevilo, není ani slovo pravdy, řekl.

Na facebooku členové jisté skupiny popisují, jak je umělec zneužil, když chodili do dětského sboru. Na svou podporu použili smyšlené vyjádření předního sexuologa Radima Uzla. "Kdo to tam dal, hluboce pohrdá inteligencí českého národa, že by tomu snad někdo mohl věřit. Je to absurdní," řekl Uzel.

Autor facebookových stránek obvinil Svěráka například z toho, že při práci s Jaroslavem Uhlířem s dětským souborem Sedmihlásek zneužíval mladé chlapce a nutil je, aby mu sahali na penis. Stejně jako naznačil, že měl při natáčení slavného oscarového filmu obtěžovat Andreje Chalimova, tedy představitele malého Koljy.

Za existencí facebookové stránky stál podle oznámení serveru novinky.cz novinář Jiří X. Doležal. Ten jí měl vytvořit jako recesi. Jako pokus, při kterém chtěl otestovat reakci českého národa na očernění jedné z jeho největších ikon. Aby se ale Zdeněk Svěrák teď nemusel obávat, aby se spolu s jeho jménem neskloňoval přídomek: "To je ten, který byl nařčen z pedofilie."

Jiří X. Doležal tvrdě nesouhlasí s tvrzením, že stránka je jeho prací. "Prostě - další ze série útoků trollů na mou osobu, stejný, jako když založili „jako“ mým jménem stránku „Den šikanování tlustých dívek“ nebo výzvu k lynčování vrahů. Na rozdíl od dřívějších útoků však trollové pošpinili pana Svěráka, zcela nezúčastněnou osobu. Proto vítám, že na ně podal trestní oznámení, a zvažuji, že se k němu připojím," napsal Doležal na stránkách Reflexu.

Autor: pul, ČTK

Diskuze