Amy Castanon - 1
Zdroj: Profimedia
Nešťastná nehoda

FOTO: Šla v bouřce vyvenčit psa. Po zásahu bleskem se stal zázrak!

14. 7. 2017

Život se může v jediném okamžiku otočit naruby. Když se šla mladá Američanka projít se psem, neměla nejmenší tušení, že se jí tím její život navždy změní.

6 fotek
Třicetiletá Amy Castanon z Nového Mexika je trojnásobnou maminkou na plný úvazek. Na konci srpna loňského roku se vydala na obvyklou procházku s fenkou Milou, která už však neměla obvyklý konec. Do ní a do její fenky totiž udeřil blesk a obě skončily v bezvědomí.

Její manžel David (28) se šel po ní podívat a našel ji ležet na ulici se zastaveným srdcem. Okamžitě zavolal pomoc a začal s resuscitací, se kterou mu pomohla zdravotní sestra, která právě procházela okolo. Ženu se jim nakonec podařilo oživit. Záchranáři jí však nedávali velké naděje. Amy krvácela do mozku, měla zlomený nos a několik žeber, popáleniny prvního stupně a prasklé oba ušní bubínky. Tři dny po incidentu ležela v kómatu.

Poté se však probudila a rozhodla se za svůj život bojovat. Díky svému odhodlání byla o další tři měsíce propuštěna domů. Lékaři i Amy samotná dodnes tápou nad tím, jak dokázala takovou nehodu přežít. „Věřím, že to byl zázrak. Kdyby tam nebyl můj manžel, nešla by okolo ta sestra nebo by nepřijela sanita tak rychle… Všechno, co se událo, se stalo tak, abych byla zachráněna,“ popsala Amy pro Metro.co.uk. Z bezvědomí se nakonec probrala i její fenka.

Autor: ryn

Diskuze