Aylan Kurdi - 12
Zdroj: Twitter
Upřímnou soustrast

ŽAL A HNĚV CELÉHO SVĚTA: Neuvěříte, co s mrtvým tělíčkem dělají lidé na sociálních sítích

Aktualizováno 3.9. 2015 20:07

Uživatelé sociálních médií reagují na děsivou smrt syrského batolete, jehož snímky obletěly celý svět! Tyto grafiky vás nemohou nedojmout.

11 fotek
Mladá rodina prchala na člunu před válkou ze syrského Kobani na řecký ostrov Kos. Jejich pouť však skončila velmi brzy – tragickou smrtí. Lidé na sociálních médiích nelení a vykazují svůj žal a hněv vytvářením kreseb vycházejících ze smutného snímku mrtvého chlapečka.

Obrazy malých mrtvých těl bratrů Aylana (3) a Galipa (5) na pláži šokovaly svět. Jedna fotografie, na které Aylan leží tváří dolů a hlavu má částečně ve vodě, se rychle stala symbolickým obrazem uprchlické krize.

Uživatelé na sociálních sítích se bouří! Nechtějí jen tupě přihlížet syrskému utrpení, a tak zapojili veškerou svou kreativitu a vytváří dojemné kresby, které vychází právě z této nejznámější tragické fotografie.

Kresby zachycují malého mrtvého chlapečka, někdy i jako anděla, a jsou doplněny naštvanými komentáři, např.: "Peklo je realita, ve které žijeme." Některé se obracejí i k Evropské unii, aby konečně začala jednat!
 

Autor: niž

Diskuze