Maria Crocifissa della Concezione
Zdroj: Twitter
Pomohl dark web

ZÁHADA po 300 letech rozluštěna: Dopis jeptišky posedlé ďáblem byl konečně přeložen!

Aktualizováno 11.9. 2017 09:00

Italští výzkumníci ze sicilské Katánie učinili významný objev! Podařilo se jim rozluštit tajemný dopis, který měl být údajně napsán již v roce 1676. Jeho autorkou byla jeptiška Maria Crocifissa della Concezione, která dopis napsala v jednom z místních kostelů.

Jak praví legenda, tato jeptiška byla v té době posedlá samotným Luciferem. Proto všechny po dobu 300 let zajímalo, co do dopisu napsala. Jenže nikomu se až do teď nepodařilo záhadný text složený z kombinace starých jazyků – řečtiny, latiny, arabštiny, ale i znaků runové abecedy – rozluštit. A na co tedy italští vědci přišli?

Výzkumníkům se podařilo rozluštit část textu, a to díky dekódovacímu softwaru, který nalezli na dark webu, informuje portál The Sun. Obsahem textu mají být nesouvislé věty, ve kterých jeptiška mluví o vztahu s Bohem, lidstvem, ale i satanem. Podle ní prý Bůh člověka nestvořil, ale člověk stvořil Boha. „Bůh si myslí, že může zachránit smrtelníky,“ píše sarkasticky.

V textu také naráží na hrůznou řeku Styx, která měla podle řecké mytologie obtékat říši mrtvých. Sama jeptiška prý věřila, že její ruku ovládá ďábel, a tak dopis napsala pod jeho vlivem v noci, aniž by o tom věděla. Jednoho rána se prý probudila a zjistila, že je zašpiněná od inkoustu. Podle dnešních vědců musela být Maria vzdělaná, jinak by takto lingvisticky náročný dopis nikdy nenapsala.

Autor: niž

Diskuze