Katie Wright - 1
Zdroj: Twitter
Strašák v kosmetické taštičce

FOTO: Kráska si nečistila kosmetické štětce, se kterými se denně líčila. Tohle se jí stalo s obličejem!

11. 8. 2017

Mladá Angličanka Katie Wright si jednoho dne všimla na tváři zvláštní vyrážky. Nejdříve si myslela, že se toho zvládne zbavit sama. Její stav se však zhoršil natolik, že nakonec musela vyhledat lékaře a šlo jí o život...

11 fotek
Katie Wright se na tváři udělala malá vyrážka. Snažila se jí tedy nejdříve zbavit sama. To byla však chyba. „Všimla jsem si, že se to začalo rozšiřovat a zhoršovat. Bylo to horké a tvrdé, jako by uvnitř zarůstal chloupek," svěřila se dívka pro britský deník Metro. Jenže jen za pouhou hodinu její tvář opuchla. „Cítila jsem, že mi z kůže něco vyrazí," přiznala.

Katie její stav natolik vyděsil, že se raději vydala na pohotovost. Lékař, který ji měl na starost, okamžitě zahájil léčbu antibiotiky. „Vyrážka však byla stále horší a bolestivější. Snažila jsem zchladit rozpálenou tvář a jít spát, ale nešlo to. Šla jsem k lékaři po osmi hodinách znovu. To už moje tvář byla úplně znetvořená a opuchlá. Infekce se šířila velmi rychle, že hrozilo, že se mi to rozšíří do očí a do mozku," vzpomíná na nejhorší chvíle svého života.

Naštěstí léky zabraly a infekce se zmírnila. Tvář mladé dívky se pomalu opět vracela do normálu a původní krásy. A co vlastně mohlo za tento stav? Nedostatečná hygiena štětců, které užívala při líčení. Proto nyní apeluje na všechny ženy, které se líčí. „Nezapomeňte si pořádně umývat štětce, kterými si nanášíte líčidla na tvář. Je to sice drobnost, ale vyvarujete se tak bolestivé, drahé a traumatizující infekce na vaší tváři," dodala.

Autor: ham

Diskuze