Zdroj: TV Nova
Vlastenec

ŽIVOTNÍ INSPIRACE: Yemi A.D. prozradil, kdo je jeho idolem! Lidé ho milovali i nenáviděli

22. 6. 2017

Známý choreograf Yemi se rozhodl, že zatočí s nudou. Založil vlastní a velmi netradiční festival plný inspirace s příznačným názvem Ynspirology. Kde sám získává inspiraci pro svá vystoupení?

Inspirace do života, ať už pracovního nebo soukromého, není nikdy dost. Proto vymyslel tanečník a choreograf Yemi netradiční urban festival inspirace. Během dvou festivalových dní se tak budou fanoušky moci setkat se svými oblíbenými umělci a dokonce si i na vlastní kůži některé věci vyzkoušet. Sám Yemi během celého roku potká řadu nejrůznějších lidí, dostane se na různé akce a to všechno ho neuvěřitelně inspiruje k jeho práci.

Odmala ho měl vzor především v lidech z hudební branže. Nejvíc ho ale ovlivnil jeden z našich bývalých prezidentů. „Měl jsem rád Václava Havla. Ten mě inspiroval v tom, jak přemýšlel a jak přistupoval k lidem. A jinak si myslím, že nejvíce mě inspirovala hudební scéna a samozřejmě tanec,“ promluvil Yemi o tom, kdo mu dal v životě nejvíce.

Sám Yemi je pro řadu lidí inspirací. I když on sám na to má jiný názor: „Já si myslím, že k tomu, abyste inspirovali, nemusíte být ani herec ani zpěvák. Podle mě lidi inspiruje, když jste do něčeho zažraný a ta vášeň je vidět při tom, co to děláte.“
 
S Yemim se můžete setkat už tento víkend 24. - 25. června na jedinečném festivalu Ynspirology na pražském Zličíně!

Autor: Nova.cz

Diskuze