Co nejvíce trápí lidi na sociálních sítích - 1
Zdroj: Profimedia
Zvláštní

Výzkum chování na sociálních sítích: Co lidi trápí víc, než teroristické útoky! ŠOKUJÍCÍ

3. 5. 2018

Výzkum, jehož výsledky byly zveřejněny v časopise Plos One, zkoumal, co lidi na sociálních sítích trápí. Šokujícím zjištěním bylo, že více než například teroristické útoky, lidi trápí úplně běžná věc.

Průzkumem příspěvků na nejznámějších sociálních sítích se zabývali Patrick Baylis z Vancouver School of Economics a Nick Obradovic z Institute of Technology v Massachusetts. Zajímali se, co si lidé dávají do statusů a jaké odkazy sdílí.

Prostřednictvím speciálního softwaru počítali počet slov vyjadřujících pozitivní nebo negativní emoce. Zaměřili se na slova jako láska, hezké, ale i odporné a ošklivé. Do studie bylo zahrnuto 2,4 miliardy příspěvků z Facebooku a 1,1 miliardy z Twitteru zveřejněných v letech 2009 a 2016, zveřjeněných Američany.

Výsledky ukazují, že nejvíce negativních emocí projevili lidé ohledně nepříznivého počasí či přírodních katastrof. Například v chladném počasí byly ponuré a depresivní příspěvky zveřejňovány ve stejné míře, jako během masových přestřelek v kalifornském San Bernardinu v roce 2015. V dlouhodobě přetrvávajících mrazech zveřejnili Američané více negativních statusů, jako při výročí teroristického útoku na dvojčata v New Yorku.

Autor: mk

Diskuze