Facebook
Zdroj: Profimedia / facebook
To se nám líbí

Proč Facebook zavedl nové emotikony? Vysvětlení Marka Zuckerberga vás dostane!

Aktualizováno 25.2. 2016 10:24

Největší světová sociální síť Facebook přichází s horkou novinkou v podobě nových emotikonů. Nejspíš jste si jich už všimli sami. Jaký byl ale důvod k tomu je zavést ?

Už delší dobu se debatovalo o tom, že tlačítko "to se mi líbí" projde změnou. A tak možná i vás Facebook dnes překvapil, když jste chtěli dát "like". Po najetí kurzoru na "to se mi líbí" totiž najednou můžete vidět i tlačítko "super", "haha", "paráda", "to mě mrzí" a "to mě štve". Na chytrém telefonu pak stačí podržet prst na tlačítku "to se mi líbí". Co to má všechno znamenat?

Důvod je jednoduchý. Facebook v čele s Markem Zuckerbergem zkrátka chce, aby uživatelé snáze vyjadřovali své emoce. Pomocí jednoho kliku tak vyjádříte smích, lítost, ale i naštvanost. A proč to všechno? Dle technického manažera Toma Allisona totiž např. při situaci, že někdo zemře, není vhodné dát "to se mi líbí". Soustrast s tragédií tak vyjádříte lépe tlačítkem "to mě mrzí".

Tlačítko "paráda" je významné pro samotný Facebook. Bude mít totiž přehled o tom, jaký typ příspěvků vás zajímá, a tak vám je bude servírovat co nejčastěji. Tlačítko "haha" vám zase zjednoduší život, místo psaní třech písmen "LOL" vám nyní stačí jeden klik. 

Vypadá to, že svůj smysl tato funkce má a mohla by dobře fungovat. A jakým tlačítkem byste ohodnotili tuto novinku vy?

Autor: niž

Diskuze