TV Nova nabídne komplexní volební zpravodajství na televizních obrazovkách a internetu - 1
Zdroj: TV Nova
Volby 2017

Volby se blíží: TV Nova nabídne komplexní volební zpravodajství na televizních obrazovkách a internetu

4. 10. 2017

V pátek 20. října ve 14.00 začnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Skupina Nova nabídne ve svém vysílání i na zpravodajském portálu TN.cz nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii. Volební pokrytí ve zpravodajských a publicistických relacích TV Nova odstartuje už ve středu 4. října.

5 fotek
Plán volebního vysílání TV Nova vznikl na jaře tohoto roku a skládá se ze série letních interview, plánovaných on-line rozhovorů a intenzivní komunikace politických témat v rámci denního zpravodajství a publicistických pořadů, kde bude poskytnut adekvátní prostor všem relevantním politickým stranám. Cílem TV Nova je divákům přinést odpovídající přehled osobností a názorů všech relevantních politických stran tak, aby voliči měli dostatečnou míru informací pro svá politická rozhodnutí.

Volební vysílání

Televizní noviny nabídnou od 4. října každý den aktuální volební rubriku. V publicistickém pořadu Střepiny bude moderátorka Markéta Fialová každý týden diskutovat o nejpalčivějších problémech s voliči v regionech, magazín Víkend přinese populárně naučné reportáže o tom, jak vznikají předvolební průzkumy a jak vypadá zákulisí voleb. Pořad Volejte Novu představí politické moderátory a ukáže, jak vznikalo unikátní volební studio.

Volby na internetu

Letošním volbám se TV Nova bude komplexně věnovat nejenom v řadě svých pořadů, ale také na internetových portálech. Internetový portál TN.cz doplní volební zpravodajství o dvě exkluzivní živě vysílané debaty s lídry stran, které mají podle nejaktuálnějších průzkumů největší pravděpodobnost dostat se do poslanecké sněmovny. Ve středu 11. října od 17.45 se střetnou šéfové stran s preferencemi pod 5 %, o týden později, 18. října, pak lídři stran, které mají podle aktuálních průzkumů nad 5 %. Z hlavního zpravodajského studia bude moderovat Michaela Šmídová. Ve středu 18. října od 22.00 nabídne stanice Nova 2 záznam debaty všech politických stran, která ten den na TN.cz proběhne. Zpravodajský portál zprostředkuje také sérii online rozhovorů s lídry politických stran, kde budou mít diváci možnost pokládat dotazy přímo politikům. Nabídne i speciální volební rubriku s předvolebními průzkumy, zajímavostmi o kandidátech a volebních kampaních, stejně jako programové priority stran v nejdůležitějších oblastech.

Autor: niž

Diskuze