Zdroj: Prásk!
Krkavčí rodiče

VÍME DŮVOD: Proč nejbohatší lidé světa nedávají svým dětem peníze?

7. 5. 2017

Sami spí na bankovkách, ale svým potomkům nenechají ani korunu. Řeč je o bohatých slavných, kteří si sami dopřávají luxusu, ale jejich děti, jak se říká, dřou holou... Kdo z VIP osobností je krkavčím rodičem?

Zakladatel americké počítačové firmy Bill Gates si už drží pěknou řádku let post nejbohatšího muže na planetě. Jeho jmění se odhaduje na bezmála osmdesát miliard dolarů, tedy v přepočtu na dva biliony korun.

I přesto ale jeho potomci z této částky neuvidí ani dolar. A Důvod? Tatínek chce svým dětem dopřát pocit smysluplné práce. „Dát mé peníze mým dětem není dobrý nápad. Nebylo by to dobré ani pro ně, ani pro společnost,“ říká.

Jeho čtyři struny mu začaly vydělávat jmění už v dobách skupiny The Police – řeč je samozřejmě o muzikantovi Stingovi. Sám začínal od píky. Teď je jedním z deseti nejbohatších hudebníků světa, a to s účtem, na kterém má přes šest miliard korun. A i on razí Gatesovu metodu výchovy.

„Řekl jsem jim, že moc peněz nezbude, protože to utratíme. Máme mnoho závazků, rozhodně jim nechci nechat svěřenecký fond. Musí pracovat.“ A také jim nic jiného nezbude.

A kdo další razí stejnou výchovu? Podívejte se na video!

Autor: niž

Diskuze