Pár v posteli
Zdroj: Thinkstockphotos
Sexuální problémy

Velký problém: Proč s vámi partnerka nechce spát? Víme, co za tím nejčastěji stojí!

30. 10. 2017

Ačkoli to zní nepochopitelně, pravda je taková, že spousta párů často zůstává v dnešní době bez sexu. Důvody jsou různé, ale k těm nejčastějším patří to, že ženy mnohdy trpí nepříjemným onemocněním. O co jde?

Řeč je o vaginální infekcí neboli mykóze. S tímto problémem se setkalo v životě dokonce už 96 % žen! Navíc třetina žen toto onemocnění řeší i několikrát za rok. V tomto případě by muži měli respektovat, že s nimi nechce partnerka spát a měli by ji nechat vyléčit. A pokud je to nutné, měli by pochopitelně léčit i sami sebe.

Dalším problémem, kdy lidé přestávají mít sex, je narození dítěte. Podle statistik dojde u šesti z deseti novopečených rodičů k velkému poklesu sexuálních radovánek. Zhruba čtyřicet procent pak uvádí, že se pro ně stal jejich partner méně atraktivní a přestal je tolik přitahovat. To se navíc už většinou příliš nezlepší, a tak se často páry uchylují k nevěře. V dnešní uspěchané době jsou také lidé hodně přepracovaní a unavení, a tak nemají na sexuální hrátky tolik energie.

Ale zpátky ke zmíněné mykóze! O co vlastně jde? Vaginální infekce se projevuje svěděním, bolestmi při močení a pohlavním styku a také bílým tvarohovitým výtokem. Žena, která tímto onemocněním trpí, pak zpravidla sex odmítá, protože je to pro ni bolestivé a nepříjemné. Vždy by o tom však měla říct svému partnerovi a nic netajit! „Je to nutné, protože v době, kdy mám tyto potíže, tak se sexu vyhýbám,“ cituje Blesk.cz pacientku Petru (30). Navíc se nejedná o žádnou banalitu, jak si mnozí myslí. Pokud by se totiž zánět dostal až k děloze nebo vejcovodům, může to ženám dokonce způsobit celoživotní neplodnost.

Vaginální infekce nejčastěji vzniká přenosem při pohlavním styku, zatékáním infikované moči nebo nesprávnou hygienou po použití toalety. Aby ženy těmto problémům předešly, měly by dodržovat základní pravidla – po pohlavním styku si umýt intimní partie a denně používat speciální přípravky s optimálním pH. Takové nabízí například GYNELLA. A jaké jsou vaše zkušenosti s tímto onemocněním a sexuálním životem?

ODHALUJEME PORNOMÝTY: Proč některé ženy vnímají SEX JAKO POVINNOST?

Kolik důvodů mají ženy k předstírání orgasmu? Tomu neuvěříte!

Nechuť na sex: 7 nejčastějších důvodů, které nás obírají o potěšení

Autor: niž

Diskuze