Zdroj: Prásk!
Tak která to bude?

VELKÉ SROVNÁNÍ: Jaké jsou manželky kandidátů na prezidenta? Pikantní detaily o paní Drahošové i Zemanové!

21. 1. 2018

Do druhého kola prezidentské volby Češi poslali stávající hlavu státu Miloše Zemana a vědce a vysokoškolského pedagoga Jiřího Drahoše. Po boku obou mužů stojí jejich manželky Ivana Zemanová a Eva Drahošová. Jaké jsou názory a záliby dam, ze kterých jedna bude první dámou?

EVA DRAHOŠOVÁ
Potencionální první dáma Eva Drahošová je co se týče pozornosti médií zatím nedotčená a tak trochu stále tápe, jak se před objektivy kamer a fotoaparátů chovat. Paní Drahošová svým vystupováním ale očividně reprezentuje sympatickou inteligentní ženu z lidu. Určitá skupina se s ní může velmi lehce ztotožnit.

Vystudovala Střední knihovnickou školu a i když svého muže nejdřív moc nechtěla, nakonec se svatební zvony stejně rozezněly! Společně mají dvě dcery, Drahošovi už jsou ale také dvojnásobnými prarodiči.

Pracovala v knihovnách výzkumných ústavů, ale také v dětském oddělení městské knihovny, ačkoliv by to mnozí netipovali, už osm let je v důchodu.

Podle svých slov nebyla z manželovy kandidatury zrovna nadšená, během kampaně s ním ale neúnavně objížděla předvolební mítinky a rozdávala úsměvy. Aktivně se zapojit plánuje i v případě zvolení manžela do čela státu.

Eva Drahošová se před manželovou kandidaturou věnovala zejména vnukům a oblíbeným knížkám, ráda má i tvorbu divadla Járy Cimrmana. Právě tyto drobnosti ji podle mediálních odborníků však dělají blízkou obyčejnému člověku, který má pocit, že by si s ní mohl o čemkoliv popovídat.

IVANA ZEMANOVÁ
První dáma České republiky studovala gymnázium a následně romanistiku na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Tu ale nedokončila - osud tomu tak chtěl... škola šla stranou a začala nová kapitola odstartovaná postem sekretářky poslance Miloše Zemana - z pracovního vztahu se vyvinul milostný pár! V roce 93 se vzali a do roka a do dne už nebyli dva, ale tři - na svět přivítali dceru Kateřinu.

Ivana miluje francouzské umění, frankofonní kulturu a když má chvíli s oblibou poslouchá Mozarta. Ačkoliv to nemůže říct nahlas, Ivana Zemanová o funkci první dámy nikdy příliš nestála, i přesto ale celé zvolené období poctivě plní všechny povinnosti hodné první dámy...

Oběma dámám je ale často předhazována fádnost! Nuda podle stylistů převládá i v jejich šatníku. Obě věrně stojí po boku svého manžela i při druhém kole prezidentských voleb. Proto jim rozhodně nelze upřít podporu a snahu. První dáma by měla rozhodně být šperkem svému muži ale i našemu státu a v tom jim neviditelnost moc neprospívá!

Anketa

Komu dáte svůj hlas ve druhém kole prezidentských voleb?

Hlasovalo 109 lidí.

Autor: bin

Diskuze