Jiří Dvořák
Zdroj: Profimedia
Přísný režim

Vážně nemocný Jiří Dvořák: Lékaři řekli, co mu je! Hrozí mu fatální následky

6. 6. 2018

Oblíbený herec Jiří Dvořák (51) se dlouhodobě potýkal s vážnými zdravotními problémy. Až teď ale lékaři konečně zjistili, co za tím stojí. A rozhodně není dobré brát to na lehkou váhu!

5 fotek
Jiří Dvořák prošel řadou vyšetření a výsledek zní jasně. „Zjistili mi reflux. Původně jsem si myslel, že jde o zánět průdušek, ale nakonec zjistili tohle. Dokonce mi lékaři doporučili omezení mé profese. Momentálně se cítím dobře, chodím ale na pravidelné kontroly,“ prozradil herec magazínu Sedmička.

Reflux znamená, že se postiženému touto nemocí vrací obsah žaludku zpět do jícnu, což z dlouhodobého hlediska může mít na jeho zdraví fatální dopad a velmi vážné následky. Nejtěžší forma této nemoci je dokonce považována za poslední fázi před vznikem rakoviny jícnu.

Herec tak určitě musí brát předepsané léky a dodržovat velmi přísný režim, který se umělcům nedodržuje snadno. Žádné cigarety ani alkohol! Kromě toho ho také čekají pravidelná vyšetření, během kterých mu přes ústa bude zavedena do žaludku kamera. Snad tedy Jiří bude ukázněný pacient a jeho potíže se s časem a léčbou zmírní.
 

Autor: bin

Diskuze