Nehoda kvůli telefonu
Zdroj: YouTube.com
Neberte si z ní příklad

VAROVNÉ VIDEO: Dívka řídila s telefonem u ucha, když přišla zatáčka! Takhle šíleně dopadla

2. 6. 2016

Když se zapíšete do autoškoly, tak se hned na první lekci dozvíte, že musíte dávat pozor na jízdu a v žádném případě byste neměli telefonovat. Tato dívka zřejmě zrovna chyběla. A tvrdě za to zaplatila.

Teenagerku zaznamenala palubní kamera v autě. Jela za snížené viditelnosti po silnici, mluvila po telefonu, nedávala pozor na cestu a během zatáčení držela volant jen jednou rukou. Riskantní manévr měl poměrně předvídatelný konec. Dívce se naštěstí nic nestalo, skončila jenom vyděšená a možná s několika modřinami. Určitě si ale už nikdy nebude za jízdy hrát s mobilem. Doufejme.

V dnešní době, kdy má telefon už prakticky každý, se z toho stává opravdu závažný problém. Studie Americké automobilové asociace (AAA) dokazuje, že různá rozptýlení jsou u mladých řidičů nejčastějším důvodem dopravních nehod. Za 15 % nehod je zodpovědná konverzace řidiče se spolucestujícími, ve 12 % případů řidič používal telefon k hovoru nebo k psaní SMS a v 11 % řidiče rozptýlilo něco v autě, např. rádio nebo navigace.

Podle Jureka Grabowskiho z AAA v létě každý den zemře v průměru deset lidí kvůli nehodě způsobené náctiletým řidičem. 


 

Autor: mkr

Diskuze