Android
Zdroj: Profimedia
To je hrozné...

VAROVÁNÍ ODBORNÍKŮ: Dávejte pozor! Tahle hloupá chyba vás může stát všechna data v telefonu

16. 2. 2016

Pokud používáte ve svém mobilu systém Android, tak hodně rychle zpozorněte. Stačí totiž jediné kliknutí a vy přijdete o všechno, co jste v telefonu měli.

Bezpečnost techniky opět v ohrožení. Vynalézaví hackeři totiž vytvořili speciální aplikaci, která jim umožňuje dostat se k citlivým datům ve vašem mobilu, manipulovat s nimi, odesílat SMS nebo dokonce i volat. Během chvíle tam můžete přijít o všechna data a rozloučit se s fotkami, kontakty nebo přístupovými hesly, přes které se hackeři mohou dostat například až do internetového bankovnictví.

Uživatelé musí vědět, že nesmí otvírat podezřele vypadající textové zprávy, byť od známých čísel nebo kontaktů. "Zaprvé, nikdy neklikejte na odkazy v SMS nebo MMS. Telefony se systémem Android jsou notoricky zranitelné a aktuální bezpečnostní ochrana telefonu v tomto operačním systému není zdaleka tak efektivní jako třeba na počítačích," řekl jeden z bezpečnostních techniků z Heimdal pro DailyMirror.

"Útočníci se mohou snadno dostat do chytrých telefonů, monitorovat je a ovládat, jak se jim zlíbí." Podle všeho vám nejčastěji přijde informace o tom, že jste obdrželi multimediální zprávu od určitého kontaktu a následuje odkaz, díky kterému máte obrázek otevřít. Stačí tedy jediný klik a váš telefon ovládne někdo úplně cizí. Takže lepší být paranoidní, než přijít o všechno...

Autor: lor

Diskuze