Nejhorší den
Zdroj: Profimedia
Skvrna historie

VAROVÁNÍ: Blíží se nejhorší den v dějinách lidstva! Kdy a proč si máte dát pozor?

Aktualizováno 11.4. 2016 18:06

Už jenom pár dní svět dělí od nejhoršího dne, jaké lidstvo zažilo. Co všechno se stalo a jaké datum má tuhle černou historii?

Za osudové datum je považován 15. duben, kdy došlo k řadě tragických událostí po celém světě. V dějinách lidstva je nesmazatelně zapsáno jako nejhorší den, a to z mnoha důvodů. Vše začalo atentátem na Abrahama Lincolna, prvního republikánského prezidenta USA. Ten byl zavražděn právě v osudné datum roku 1865.

V roce 1912 se pak potopil slavný Titanic, loď snů, která už ke svému cíli nedoplula. Tragická srážka s ledovcem znamenala jednu z nejhorších událostí lodní dopravy, při které zemřelo více než 1500 cestujících! O 77 let později došlo při fotbalovém zápase na Sheffieldském stadionu Hillsborough k davovému šílenství. To stálo život celkem 96 diváků.

Když se posuneme za milénium do roku 2010, 15. dubna došlo k výbuchu islandské sopky Eyjafjallajökull. Ten způsobilo kolaps letecké dopravy nad Evropou. O tři roky později bratři z Kavkazu zaútočili bombami na Bostonském maratonu. Odpálení dvou náloží zabilo tři lidi a zranilo téměř 200 dalších! Doufejme, že 15. duben 2016 tedy proběhne v klidu a nic se nestane.

Pátek třináctého: Proč se ho lidé bojí a co vás v ten den ochrání?
Asteroid je tu: Co bys udělala před koncem světa?

NUMEROLOGIE pro tento týden: Čtvrtek plný obdivuhodného sebevědomí, přemýšlivý víkend

Autor: lor

Diskuze