Milan Kňažko - 1
Zdroj: Profimedia / TV Nova
Nikde není bezpečno

V OHROŽENÍ ŽIVOTA: V domě herce Milana Kňažka se dnes ráno střílelo! Došlo k vážnému zranění

11. 1. 2017

Neskutečné drama se odehrálo dnes v ranních hodinách v domě známého herce a bývalého politika Milana Kňažka (71). Do domu se mu vloupal neznámý muž a nevyhnul se vážnému zranění.

4 fotky
V bratislavské vile herce a dřívějšího politika Milana Kňažka se dnes v brzkých ranních hodinách odehrál takřka boj o holý život. Do jeho sídla se totiž vloupal neznámý muž v době, kdy byl herec doma. A protože lupiče přistihl při jeho nekalém záměru, rozhodl se nečekat a bránit svůj majetek. Jak?

Herec má doma legálně drženou zbraň, a tak to byla ideální příležitost ji v sebeobraně použít. Novému Času celý incident potvrdil: "Nebudem se k tomu vyjadřovat, dokud nebude vyšetřování ukončené. Ano, střílelo se, ale víc vám k tomu nepovím." Zločince měl Kňažko postřelit rovnou dvakrát. "Byli jsme přivoláni v 1:34 v noci policií, že zadržela pachatele se střelným poraněním dolní končetiny. Záchranná služba byla vyslaná na místo. Devětačtyřicetiletého muže jsme ošetřili a transportovali do fakultní nemocnice," řekl mluvčí záchranářů Jozef Minár.

Muže sice herec vážně zranil, ale stíhán za to nebude, protože to proběhlo v rámci zákona. Na Slovensku se majitel pozemku může totiž bránit legálně drženou střelnou zbraní, pokud na něj neoprávněně vnikne jiná osoba. Herce Milana Kňažka mohou znát i diváci TV Nova. Fanoušci seriálu Ulice si ho budou pamatovat jako Karla Stránského, tchána Digi a zároveň otce jejího zesnulého manžela Marka Stránského.

Autor: bin

Diskuze