Násobilka
Zdroj: YouTube.com
Super trik

ÚŽASNÉ: Tento jednoduchý trik vám usnadní velkou násobilku! Vše teď vypočítáte během pár vteřin

3. 1. 2018

Násobilka už v životě potrápila nejen malé školáky. Přinášíme vám tip, podle kterého budete schopni vynásobit nebo vydělit kterékoliv velké číslo bez problému. Zapomeňte na těžké vzorce a naučte se způsob, kterému se učí děti v Japonsku.

K tomu, abyste uměli počítat líp než kalkulačka stačí jen malý trik. Zprvu vám bude připadat, že místo pomoci vám v hlavě uděláme zmatek, věřte, že je to však skutečně jednoduché. Je známo, že asijské děti patří k těm nejchytřejším na světě. S tímhle trikem bude patřit i to vaše!

Abyste příklad vypočítali nepotřebujete nic jiného než papír, pero a nějaké barevné pastelky a zkusíme si vynásobit příklad 21 x 23.

1) Nakreslíme si první číslo 21 – číslici 2 jako dvě šikmé čáry směřující z levého dolního rohu do pravého horního rohu. A číslici 1 opět jako šikmou čáru zleva doprava. Nechte se mezi dvěma a jednou nakreslenými čarami mezeru, aby se vám lépe počítalo.

2) Nakreslíme číslo 23 – číslo 2 zakreslíme opět dvěma šikmými čarami shora dolů tak, aby se křížily s již těmi zakreslenými. Číslo 3 pak nakreslíme třemi čarami stejným způsobem. Mezi zakreslenou dvojkou i trojkou si nechte mezeru. Vznikne mřížka podobná obdélníku.

3) Vzniklou mřížku rozdělíme na 3 pole. Nejdříve si překřížíme pole vpravo dole. Ideální je vytvořit si na překříženích body jiné barvy, aby se nám lépe počítalo. Výsledkem jsou zde 3.

4) Poté provedeme překřížení ve střední čísti mřížky. Vyjde nám 8.

5) Provedeme překřížení vlevo nahoře. Vyjdou nám 4.

6) Pokud zapíšeme číslice překřížení zleva doprava, vyjde nám správný výsledek. V našem případě je výsledkem číslo 483.

Podle spuntik.zoznam.sk volíme stejný postup při počítání příkladů s trojcifernými i čtyřcifernými čísly. Zde přichází menší komplikace. Pokud je počet překřížení větší než 10, zapíšeme i druhé číslo a počet desítek připočteme k počtu překřížení ve vedlejším levém poli. I když se to zdá složité, je to jednoduché, stačí se podívat pouze na video. Svůj systém má i práce s nulou. Jak na to naleznete také ve videu.

Jak naučit DÍTĚ ANGLICKY v 10 krocích
Vašim dětem nejde čtení? Víme, co jim doopravdy pomůže

Autor: pet

Diskuze