Harry Potter
Zdroj: oficiální zdroj
Jde to i bez Voldemorta

UŽ V LÉTĚ! Harry Potter se vrací. Rowling prozradila detaily 8. dílu

Aktualizováno 11.2. 2016 23:53

Je mu 34 let, prosvítají první šediny, ale stále je to on. O kom je řeč? Přece o nejslavnějším kouzelníkovi světa, Harrym Potterovi.

Harry Potter je nejen nejslavnější kouzelník na světě, ale také umí nejlépe ze všech svých kolegů vydělávat peníze. A tak není divu, že navzdory tvrzení, že příběh o chlapci, který přežil, už nebude mít žádné další pokračování, nakonec J. K. Rowling sedla k počítači a začala psát.

Nejde však o plnohodnotnou knihu. Jak se mohou dočíst fanoušci série na stránce Pottermore.com, jde o poměrně krátkou povídku o 1500 slovech. Vyjde v červenci přesně sedm let od poslední vydané knihy, která uzavřela Harryho boj s nelítostným padouchem Voldemortem. Ten se samozřejmě v ději neobjeví.

Co ale v ději bude? Harry je už prošedivělý, samozřejmě ženatý s Ronovou sestrou Ginny a pracuje pro ministerstvo kouzel jako bystrozor. Jak fanoušci vědí, to jsou kouzelníci specializovaní na boj s temnými silami.

Hermiona pracuje na ministerstvu kouzel a Ron je, asi podle očekávání, podnikatel. Jemu oficiality nikdy nevoněly. Co je v povídce dál? To se dá zjistit na zmiňovaných stránkách J. K. Rowling.

VLOG: Harry Potter TAG
Harry Potter: Nevěřili byste, jak vášnivě líbá Hermiona
Harry Potter se stane právníkem

Autor: lup

Diskuze