Natasha Elcock - 1
Zdroj: facebook.com
Osvícení shůry

Uvízla v budově Grenfell Tower: Když už byl dým v bytě, dostala geniální nápad, který jí zachránil život!

20. 6. 2017

Ničivý požár v londýnské budově Grenfell Tower se stal pohřebištěm pro desítky lidí. Rodina Natashy Elcock ale přežila, i když v budově uvízla - k záchraně stačil tento geniální nápad!

4 fotky
Natasha Elcock (39) s rodinou byla v době tragédie doma. Budova Grenfell Tower vzplanula a ona se přes plameny a dým nemohla z 11. poschodí dostat ven. Hasiči rodině po telefonu radili, aby zůstala v bytě a vyčkala na pomoc. Kdyby jejich rady uposlechla a jen čekala na zázrak, dnes by mezi živými nebyla ona ani další členové rodiny.

Podle deníku Metro.uk dostala žena nápad, který jí i celou rodinu zachránil před krutou smrtí. Do bytu už se dostal dým z hořící chodby. Pak ale Natashu napadlo, schovat se i se zbytkem rodiny v koupelně. Proč? To, co udělala pak, jim zachránilo život!

„Vytopila jsem koupelnu a udržela jsem vlhké prostředí,“ prozradila. A právě díky tomu získali potřebný čas navíc. Další hodinu a půl se modlili, aby je hasiči konečně dostali ze spáru ohnivého pekla. Celý byt byl kromě koupelny v plamenech. nakonec opravdu záchrana dorazila a rodina Natashy Elcock tak nepatří mezi více než 70 obětí tragického požáru.

 

Autor: bin

Diskuze