Sprchování obličeje
Zdroj: Thinkstockphotos
Věděli jste to?

VAROVÁNÍ PRO KAŽDÉHO: Proč byste si neměli mýt obličej ve sprše?

11. 2. 2016

Času není nikdy nazbyt, a proto většina lidí ve sprše provozuje multitasking – kromě těla a vlasů si čistí ještě zuby a nezřídka i obličej. Ale to je špatně! Proč?

Když si myjete obličej v umyvadle, většinou použijete mnohem méně vody, než když ji necháte téct několik minut na váš obličej ze sprchové hadice. Příliš dlouhý kontakt s vodou vede, ač by to člověk nečekal, k dehydrataci. Proto je lepší mýt si obličej co nejkratší dobu.

Pokud trpíte na rozšířené póry a zarudnutí, pomůže vám studená voda. Jenže málokdo se sprchuje studenou vodou, a tak je pravděpodobnější, že i obličej si omyjete teplou vodou, což mu rozhodně neprospěje. Navíc ačkoliv teplá voda otevírá póry, citlivou pokožku obličeje také vysušuje a připravuje ji o její přirozenou mastnotu.

A nakonec – když vyjdete ze sprchy, otřete si tělo i obličej tím samým ručníkem. Na obličej byste podle expertů měli používat výhradně papírové ubrousky. To ale není tak hrozné, každý si občas obličej utře ručníkem. Měl by to ale v tom případě být ručník určený výhradně na obličej. Protože pokud si jím budete už několikátý den v řadě utírat tělo, stane se semeništěm bakterií, které se poté na vašem obličeji vyřádí.

Proto by pro vás mělo být umyvadlo jediným místem, kde si budete mýt obličej.

Autor: mkr

Diskuze