Sprchování obličeje
Zdroj: Thinkstockphotos
Věděli jste to?

VAROVÁNÍ PRO KAŽDÉHO: Proč byste si neměli mýt obličej ve sprše?

11. 2. 2016

Času není nikdy nazbyt, a proto většina lidí ve sprše provozuje multitasking – kromě těla a vlasů si čistí ještě zuby a nezřídka i obličej. Ale to je špatně! Proč?

Když si myjete obličej v umyvadle, většinou použijete mnohem méně vody, než když ji necháte téct několik minut na váš obličej ze sprchové hadice. Příliš dlouhý kontakt s vodou vede, ač by to člověk nečekal, k dehydrataci. Proto je lepší mýt si obličej co nejkratší dobu.

Pokud trpíte na rozšířené póry a zarudnutí, pomůže vám studená voda. Jenže málokdo se sprchuje studenou vodou, a tak je pravděpodobnější, že i obličej si omyjete teplou vodou, což mu rozhodně neprospěje. Navíc ačkoliv teplá voda otevírá póry, citlivou pokožku obličeje také vysušuje a připravuje ji o její přirozenou mastnotu.

A nakonec – když vyjdete ze sprchy, otřete si tělo i obličej tím samým ručníkem. Na obličej byste podle expertů měli používat výhradně papírové ubrousky. To ale není tak hrozné, každý si občas obličej utře ručníkem. Měl by to ale v tom případě být ručník určený výhradně na obličej. Protože pokud si jím budete už několikátý den v řadě utírat tělo, stane se semeništěm bakterií, které se poté na vašem obličeji vyřádí.

Proto by pro vás mělo být umyvadlo jediným místem, kde si budete mýt obličej.

Aplikace tn.cz
Autor: mkr

Diskuze