Specialisté a Robinsonův ostrov
Zdroj: TV Nova
Dvě novinky bodují

TV Nova zaujala diváky novými pořady Specialisté a Robinsonův ostrov! Který měl lepší sledovanost?

18. 1. 2017

Skupina Nova v pondělí večer představila nové, úspěšné pořady, které se hned ve svém časovém slotu staly jedničkami večera. Kriminální seriál Specialisté a reality show Robinsonův ostrov, které diváci mohli poprvé vidět na televizní obrazovce v pondělí 16. ledna, vzbudily velký zájem.

S lokálním seriálem Specialisté, který běží na TV Nova v pondělí od 20:20, televize navázala na úspěšnou tradici svých kriminálních pořadů jako Policie Modrava a Kriminálka Anděl. Netradiční příběh, atraktivní děj a moderní pojetí, které první díl Specialistů divákům nabídl, přilákal k televizním obrazovkám 27,83 % diváků v cílové skupině 15–54 a dosáhl vysokého ratingu 10,9, což bylo více než u pořadů konkurenčních televizí. V širší cílové skupině 4+ ho sledovalo více než 1,3 milionu diváků.

Nejvíce seriál zaujal muže od 25 do 35 let, jejichž podíl na sledovanosti byl 37,06 %. Seriál Specialisté se tak ve svém časovém slotu stal nejsledovanějším pořadem pondělního večera. První díl nabídl výjimečnou zápletku plnou náhlých zvratů. V každém dalším díle kriminálního seriálu se tým čtyř vyšetřovatelů s Davidem Prachařem v hlavní roli bude věnovat vyšetřování dalších napínavých kriminálních případů.

Pondělní večer na TV Nova nabídl divákům mnohem víc. Reality show Robinsonův ostrov, která běžela na TV Nova od 21:15, se ve svém časovém slotu stala jasnou jedničkou pondělního večera, když dosáhla 23,19 % share v CS 15–54. V širší cílové skupině 4+ ho sledovalo více než 780 tisíc diváků. Nejvíce pořad zaujal ženy ve věku 15–24 let, jejichž podíl na sledovanosti byl 42,71 %.

Jednotliví soutěžící vzbudili u diváků velký ohlas. Mnoho reakcí přišlo zejména na soutěžící Ivetu, která se hned v prvním díle projevila jako taktik. V tom příštím, který poběží na TV Nova už tuto středu od 21:35, se tak diváci mohou těšit na další zajímavé zvraty, nečekané události a náročné soutěže. Poprvé proběhne tzv. kmenová rada, kdy jeden z kmenů bude muset vyřadit prvního soutěžícího. To, že je pořad atraktivní pro mladší diváckou skupinu, se odrazilo i na sociálních sítích. Facebookový profil Robinsonova ostrova dosáhl po odvysílání prvního dílu téměř 12 tisíc fanoušků.

Autor: niž

Diskuze