Tom Sponheim - 7
Zdroj: facebook
Nádherný příběh

Turista si na bleším trhu koupil starou obálku. Až po 16 letech objevil ten poklad!

21. 4. 2017

Chodíte rádi na bleší trhy, po antikvariátech a různých bazarech? Pak jistě víte, že se na takových místech dají najít opravdu velké poklady. Své o tom ví i americký turista Tom Sponheim, který si na blešáku koupil starou obálku.

6 fotek
Americký turista Tom Sponheim navštívil v roce 2001 Barcelonu, kde zavítal i na bleší trh. Na něm si koupil starou obálku, ve které byly staré fotografie. Vůbec však netušil, kdo byl autorem fotek a jaké lidi jsou na nich vyobrazeni.

A jelikož ho původ fotografií velmi zajímal, začal si od roku 2010 dávat na facebook zmíněné fotografie. Fanoušci se začali množit a lidé byli snímky uchváceni. Autor fotografií však zůstával stále neznámý, zatímco někteří lidé se na snímcích skutečně poznali.

Až nyní v roce 2017 nastal zlom, kdy se snímky dostaly k dívce jménem Begoña Fernández. Ta se o celou záležitost začala intenzivně zajímat a rozhodla se, že autora vypátrá. Zjistila, že se na snímcích často objevuje jedna základní škola. Po bližším pátrání objevila, že se v roce 1962 konala fotografická soutěž, kde autoři soutěžili s hodně podobnými snímky. Skrz soutěž se dostala až ke staré fotografické asociaci, která jí umožnila přístup k dalším fotografiím.

Begoña Fernández ve velkém množství fotek skutečně objevila snímek, který již znala z facebooku od Toma Sponheima. Zjistila, že patří fotografce jménem Milagros Caturla, která byla zároveň učitelkou a úřednicí. Ve své době byla úspěšná a vyhrávala fotografické soutěže. 

Nyní se podařilo jí opět přinést slávu a její snímky dokonce plánují vystavit na květnovém festivalu v Barceloně. 

Autor: niž

Diskuze