Blesk
Zdroj: Profimedia
Jeho stav je vážný

TRAGÉDIE: Do patnáctiletého chlapce uhodil blesk. Mohla za to činnost, na kterou může doplatit každý!

24. 7. 2017

Patnáctiletý Tomáš z Třince se stal obětí současných letních bouřek. V ten moment byl s kamarády z fotbalu, kteří na vlastní oči viděli, jak do chlapce uhodil blesk. Co v daný moment Tomáš dělal?

Tomáš byl zrovna na workoutovém hřišti, když se spustila pořádná bouřka. A tak se parta kluků včetně něj běželi schovat pod střechu místního areálu. „Ti mladí se tady schovali. Venku hřmělo. Najednou jsem uslyšela křik a pláč. Do toho kluka prý uhodil blesk, když se vracel zpátky pod střechu. U stromů se byl jen vyčůrat,“ řekla místní recepční Jana Chrascinová pro deník Aha!

Kamarádi bezvládné tělo chlapce odtáhli pod střechu a začali ho na místě oživovat. Zazvolali záchranku a když záchranáři dorazili na místo, mladík byl v ten moment pořád v bezvědomí. „Vytáhli defibrilátor a nahodili ho,“ podotkl strojník.

To potvrdil i mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. „Postiženého jsme transportovali na ARO oddělení v Třinci. Jeho stav zůstával v době předání nadále velmi vážný,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Chlapec tak zůstává dále v třinecké nemocnici a zatím není jasné, jak celá nešťastná událost skončí.
 

Autor: bin

Diskuze