Jarek Nohavica
Zdroj: YouTube.com
Já mu oči vydlabu

Tohle Jarek Nohavica přehnal: Jeho xenofobní píseň v lidech vyvolala zmatek! To opravdu myslí vážně?

21. 8. 2016

Písničkář Jarek Nohavica překvapil nejen fanoušky, ale i veřejnost, když zazpíval svou novou píseň se silně xenofobním textem. Tohle opravdu myslí vážně?

Kdo by to byl do národem zbožňovaného písničkáře řekl, že se zařadí do stejné kategorie s „umělkyněmi“, jako jsou Olivie Žižková či Dominika Myslivcová. Právě tyto dámy před pár týdny zveřejnily videoklipy se silně xenofobní tematikou. A teď přišel Nohavica... Nebo je to snad nějaká recese a písničkář text nemyslí vážně? Ať už je to jakkoli, jedno je jisté – z takto vážných témat by se na veřejnosti legrace dělat neměla!

Jarek Nohavica na koncertě v Hukvaldské oboře zaskočil publikum, když zazpíval píseň o „Arabovi“ se silně xenofobním textem. Fanoušci to nicméně nakonec vzali s humorem a Nohavica sklidil potlesk. Jenže od chvíle, kdy se video objevilo na Youtube, se do něj veřejnost i pěkně opřela a objevila se i kritika.

Jak upozornil portál TN.cz, například mediální ředitel organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein video na Twitteru komentoval slovy: "Česká xenofobie, nebo kritika české xenofobie? Vysvětlí populární zpěvák nechutný text?" A jak lze vidět v diskuzích na internetu, ani samotní jedinci nevědí, co si o písni myslet. Někteří ji chápou jako satiru, jiní jako naprostý úpadek a někteří si zase myslí, že to Nohavica myslí naprosto vážně a má pravdu. A co si myslíte vy? Podívejte se na video!


Text písně:

Šabada bada, šabadabada šabadadádá,

Arab mi šahá na babu,

Já mu snad oči vydlabu,

Zabiju toho Barabu, toho Barabu, Alibabu,

Ze Sýrie.

Arab mi šahá na babu,

Já mu snad oči vydlabu,

Zabiju toho Barabu, toho Barabu, Alibabu,

Pokud mě nezabije.

Autor: niž

Diskuze