Policejní prezident Tomáš Tuhý
Zdroj: Profimedia
Mlčeti zlato

TO JE TRAPAS: Policejní prezident Tuhý zveřejnil velikonoční básničku! Teď si z něj lidé utahují

16. 4. 2017

Jestli půjde v pondělí policejní prezident Tomáš Tuhý koledovat s pomlázkou, raději by neměl používat velikonoční koledu, kterou složil a pochlubil se jí na svém oficiálním facebooku. Teď se mu totiž směje celý internet!

„Hody, hody, doprovody, neberte mi moje body. Vozidlo mám v pohodě, jezdím pouze o vodě. Používám „handsfreečko“, zasloužím si vajíčko!,“ napsal velikonoční básničku Tomáš Tuhý na svůj oficiální facebook. No, už vidíte, co je špatně?

Chybička se zkrátka vloudila, na což hned v komentářích lidi upozornili. „Pane generále, jen maličké upozornění: body se neberou, ale naopak za porušení dopravních předpisů přidělují, protože, jak jistě víte, jsou to ,trestné body‘,“ napsal v komentářích jeden z uživatelů. A měl pochopitelně pravdu.

Laici si sice skutečně mohou myslet, že se body berou, ale vzhledem k tomu, že básničku s tímto obratem použije policejní prezident, měl by uvádět skutečně pravdivé a správné informace. Způsob, jakým se z trapné situace snažil vyprostit, je tedy poněkud nešťastný.

„Je pravdou, že fakticky správně se body přičítají, nikoliv berou. Veřejnost ale spíše používá výraz, že mu (jí) byly body sebrány, a proto jsme použili tento veřejně používaný výraz. Připomínám, že je to odlehčená forma přání v podobě verše, nicméně uznávám že právní analýzou by neprošla,“ reagoval Tuhý. Zhodnoťte sami, jestli bylo vytvoření básničky dobrým nápadem...

Autor: niž

Diskuze