Seriál Ulice: Martin Finger jako Evžen Šmýd
Zdroj: TV Nova
Seriáloví manželé

TO JE NÁHODA: S kým je ženatý představitel Evžena Šmýda? Jeho žena hrála v Ordinaci!

18. 4. 2017

Evžen Šmýd se poslední dobou objevuje v Ulici stále více a více. Proto určitě není od věci, říct si o jeho představiteli Martinovi Fingerovi (46) něco, co třeba ještě nevíte!

6 fotek
Evžen Šmýd je postava zdánlivě skutečně rozporuplná. První epizody, či více epizod s Evženem, rozhodně nebyly veselé. Ztroskotanec a alkoholik - tak by se ve stručnosti daly popsat začátky role Martina Fingera. Jenže díky dceři Adrianě se z nejhoršího dostal a dnes žije spořádaným životem. Naopak se karta obrátila a on začíná být v těžkých chvílích oporou Adrianě.

Do role otce Adriany Peškové se Martin Finger vžil skutečně fenomenálně. Sám pro přílohu Blesku přiznal, že mu režiséři roli „ pochybných fotříků“ přidělují poměrně často. Jemu to ale nevadí, inspiraci dle vlastních slov načerpal částečně doma, od otce, který byl montér a trávil život na stavbách, i v zahraničí. „Táta obvykle v neděli odjel a v pátek se vracel. Když měl práci v Iráku nebo Sýrii, nebyl doma rok! A Pak mě chtěl vychovávat. Ne vždy mu to šlo!“ vzpomíná herec.

Martin Finger je rodák ze Šumperka. V roce 1997 vystudoval pražskou DAMU a hrál v řadě divadel. Je ženatý s herečkou Monikou A. Fingerovou (44), která se s menší rolí objevila v roce 2006 v seriálu Ordinace v růžové zahradě dvě. Společně mají dvě dcery - Rozárka chodí do čtvrté třídy a Anežka letos s devátou třídou základní školu dokončuje.

Moje dítě bere drogy! Zažíváte podobnou situaci jako Evžen z Ulice?
TEST: Jak dobře znáte seriál Ulice?

Autor: bin

Diskuze