The 1975
Zdroj: oficiální zdroj
Paráda

TO BYLO NĚCO: Sexuálně zmatený Střihoruký Edvard pobláznil Prahu!

27. 6. 2017

Britští The 1975 rozpumpovali Prahu a předvedli, co je sakra rock’n'roll. Jejich výstup byl navíc elegantně vztyčeným prostředníkem současné pop kultuře. A to především díky modle, nejen anglické mládeže, Mattymu Healymu.

Nóbl show z electrofunku – tak nějak by se dal specifikovat předvčerejší pražský koncert v Karlíně. Chameleón Matt Healy sice nevyprodal Fórum (naproti tomu několikrát vyprodal Londýnskou O2 Arenu), ale zato pobavil s ostrými a neodolatelnými melodiemi. Bývá vždycky těžké navázat na debutové, v tomto případě i platinové, album. Kluci z Manchesteru to dokázali a vyjeli s okázale arogantním albem I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it.

To mohlo být aktem komerční sebevraždy, ale ukázalo se to být nečim jiným. Místo toho dorazila glorifikace skupiny za neuvěřitelnou práci. Stačí se do písní zaposlouchat a několikavrstvé, propracované a především fungující kompozice začnou náhle vyvstávat jedna po druhé. To dokázali předvést i v Praze. Bravurně ukázali, proč stále patří mezi horké zboží mezi mladými kapelami britské scény. Navíc dali skvělou hudební tečku první polovině letošního roku.

Samotný Matt je důvod velkého úspěchu kapely. Účes mu tvaruje postel, má neustále lehce přivřené oči a charisma z něj jenom tryská. Jeho zjev v něčem připomíná členy Sex Pistols, ale Healy není punker, je něco daleko víc. Bojuje za práva homosexuálů a menšin. Přiznal, že i on sám je sexuálně zmatený. Nesnáší, když lidi na koncertech natáčí na mobily, nebojí si pozvat fanynku na podium a líbat se s ní, nestará se o falešná přátelství celebrit, všechny texty si píše sám a mnohem víc!

A tady je 10 důvodů, proč milovat The 1975 a litovat do konce života, že jste nestihli jejich koncert v Praze
1. Naživo jsou boží. Důkaz místo slibů.
2. Mají písničky o těch nejlepších věcech - Sex, Girls, Chocolate – no ne?
3. Ty písničky mají skrytý význam. Chocolate opravdu není o čokoládě, ale o drogách.
4. Protože pojmenovat album „Mám rád, když spíš, protože vypadáš krásně, aniž bys o tom věděla“ umí jen oni.
5. Jsou lepší a lepší. Pamatujete si, jak prvně hráli v Rock Café? A teď byli v desetkrát větším Karlíně.
6. Letos získali Brit Award za nejlepší kapelu.
7. Stage design byla jedna velká paráda. 
8. Dělají bezva trička, škoda jen, že jich přivezli tak málo.
9. Mají znamenitý videoklipy, které dokážou zahrát i naživo!
10. Matt Healy (nečekaně).

Autor: TV Nova

Diskuze