Harambe a prezident - 1
Zdroj: Profimedia / instagram
Ameriko, Ameriko...

Tisíce Američanů volilo za nového prezidenta Harambeho! Nad tímto číslem zůstává rozum stát

9. 11. 2016

Američani měli ve volbách na výběr. Nemuseli volit Donalda Trumpa ani Hillary Clintonovou. Mohli to udělat podobně jako George Bush, který na svůj volební lístek dle spekulací napsal „nikoho z výše jmenovaných“. Američané vymysleli ale ještě jednoho kandidáta...

4 fotky
„Zapomeň na Trumpa, volil jsem Harambeho, kámo,“ je jeden z mnoha legračních příspěvků a komentářů na sociálních sítích, co se týče voleb ve Spojených státech. Tisíce lidí dalo hlas gorilímu samci Harambemu, který byl zastřelen v americké zoologické zahradě v květnu tohoto roku, když do jeho výběhu spadl malý chlapec. Američané si z Harambeho udělali obrovského hrdinu, kterého uctili i tak, že mu dali hlas ve volbách.

Ano, volit Harambeho ve volbách je docela vtipné. Pokud ale má váš hlas rozhodnout budoucnost země, ve které žijete, jeví se hlasování pro mrtvou gorilu poněkud zarážející a bláznivé. Zvlášť, když tento šílený nápad podpoří rovnou 11 tisíc lidí. 

Pro Harambe po sečtení hlasovalo celkem opravdu 11 000 voličů. Tito lidé totiž nechtěli hlasovat pro žádného z předepsaných kandidátů.

Několikrát už zde bylo zmiňováno, že v Americe je možné opravdu vše. Další důkaz je na stole. To je jako kdyby celé Domažlice nebo Moravská Třebová volily na post prezidenta hrdinu Harambeho.
 

Autor: mak

Diskuze