Filip Renč
Zdroj: Korzo
Filip Renč
Bezohlednost obyvatel Prahy

Těžká bouračka Filipa Renče: Z kola ho sestřelila dodávka!

26. 5. 2014

Otřes mozku, přetrhané vazy v rameni a v ruce, kolabující orgány... Režisér Filip Renč měl štěstí, že střet s nepozorným řidičem dodávky, který mu nedal přednost, vůbec přežil.

Oblíbený režisér Filip Renč (48) se ocitl mezi životem a smrtí. Při projížďce na kole v Praze 8 ho srazila dodávka. Válel se v krvi na silnici a zažíval si pocity, které by nikomu nepřál. "Ležel jsem tam, tekla mi krev a nikdo si mě ani nevšiml. Lidé tam venčili psy a jednoduše mě obcházeli," popsal bezohlednost obyvatel Prahy režisér.

"Chvíli jsem ležel a čekal, co se stane. Nestalo se nic, takže jsem se musel hnout sám. Doplazil jsem se ke kamarádovi, který bydlí poblíž," popisoval pro deník Aha!

U kamaráda trochu přišel k sobě, sedl do auta a sám si dojel do pražského Ikemu. Byla to však chyba, sám mohl způsobit dopravní nehodu. "Najednou jsem úplně zkolaboval. Nebyl to jen otřes mozku. Naštěstí to už bylo v nemocnici," popisoval Renč.

Hlavu už má v pořádku, silný náraz bohužel odnesly jeho játra. Už nikdy možná nebudou jako dřív. "Mám nyní přísnou dietu. Nesmím nic jíst mastného a pít jen vodu a tak," dodal s tím, že vzhledem k obrovskému množství práce, kterou má, mu asketický způsob života zase tolik nevadí.

Autor: pul

Diskuze