Hope - 7
Zdroj: facebook.com
Dobré srdce

TATO FOTOGRAFIE ROZPLAKALA SVĚT: Nepochopíte, z čeho byl vyhublý chlapeček obviněn!

13. 2. 2016

Nebohý africký chlapec vypadá, jako by nejedl už pěkně dlouho. A zřejmě tomu tak i bylo, dokud ho nenašla záchranářka s dobrým srdcem...

5 fotek
Série srdceryvných fotografií, které přes Facebook do světa vyslala záchranářka a zakladatelka nadace Anja Ringgren Lovén, obletěly svět. Fotografie ukazují vychrtlého nigérijského chlapce, který je velmi podvyživený.

Naštěstí se chlapec dostal do rukou humanitárních pracovníků, kteří se o něj ihned začali starat. Je ovšem neskutečné, čím ho místní lidé nazvali... Čarodějem!

V Nigérii je totiž tisíce dětí obviněno z čarodějnictví. A co hůř, děti jsou mučeny a také postupně usmrceny hladem i týráním. Anja Ringgren Lovén se svojí nadací pomáhá takovýmto dětem a dává jim naději na lepší život. A tu dostal i tento chlapeček už jen tím, že byl pojmenován Hope, tedy naděje.

Prostřednictvím sociální sítě Anja nedávno sdělila: „Je to silný chlapec. Můžete ho vidět sedět a hrát si s mým vlastním synem, a to je bezesporu největší zážitek mého života. Já prostě nevím, jak to popsat slovy. To je to, co dělá život tak krásný a hodnotný a dál už nechám za sebe mluvit své fotografie."

Autor: niž

Diskuze