Tajný kód v letadle
Zdroj: Profimedia
Trochu strašidelné

TAJEMSTVÍ LETUŠEK: Když vysloví na palubě jedno jméno, souvisí to se SMRTÍ!

8. 8. 2017

Letadlo je v dnešní době běžný dopravní prostředek, a tak pochopíte, že není nic divného, když letušky často vyslovují jedno mužské jméno. Proč?

Jim Wilson. Jméno, které když uslyíte v letadle z úst letušky, nemusíte hned propadat panice. Je to sice interní název zaměstnanců letadla, ale v zásadě neznamená nic, co by vás jakkoli mohlo ohrozit. Spíše tu jde o pocit, možná trochu zvláštní pocit.

Jim Wilson je totiž pseudonym pro nebožtíky, kteří jsou přepravováni letecky. Nebojte, ti nejsou nikde na palubě letadla, ale v zavazadlovém prostoru, takže je teoreticky možné, že váš kufr stráví několik hodin vedle mrtvoly, ale vlastně to ve skutečnosti nic neznamená. A proč říkají přepravovaným zesnulým pan Tim Wilson?

Posádka letadla se tam vyhýbá tomu, aby je uslyšel nějaký z cestujících a pochopil, že se někde v jeho okolí ukrývá mrtvé tělo. Je to tak lepší pro jejich absolutní komfort. Americké aerolinky dokonce založily extra telefonní linku pro pohřební ústavy, která právě nese název Servis Jima Wilsona. A kde se tohle jméno vzalo? Není to náhodný výmysl. Stejným jménem je nazvána značka beden, ve kterých jsou zemřelí letadlem přepravováni.

TEST: Trpíte CESTOVNÍ HOREČKOU?
Létání je pro kardiaka podobná zátěž jako horolezectví

Autor: bin

Diskuze