Teroristický útok
Zdroj: Profimedia
Kdyby to někdo tušil...

TAJEMSTVÍ 11. ZÁŘÍ ODHALENO! Co přimělo teroristy k jednomu z nejhorších útoků v historii?

Aktualizováno 3.2. 2016 17:57

Neexistuje snad nikdo, kdo by nevěděl o teroristickém útoku na Světové obchodní centrum (WTC). Ale teprve nyní vypluly na povrch skutečnosti, které k němu vedly.

Chvíle hrůzy, chaos a smrt. To vše prožívali lidé, kteří v osudné datum 11. září 2001 čelili útoku teroristické organizace Al Káida. Nikdo nedokázal pochopit, jak se mohla taková tragédie stát a celý svět truchlil nad smrtí nevinných lidí, pro které byl právě tenhle den posledním.

Co bylo inspirací jednoho z nejhorších útoků v historii? Propagandistický časopis Al Masrah přišel s jasným vysvětlením. Byl to teroristický útok z roku 1999, kdy egyptský pilot unesl letadlo a provedl děsivý pád do moře. Tehdy zabil přes 200 cestujících, kteří byli na palubě.

O dva roky později naplánoval Bin Ládin v podstatě stejnou formu útoku s tím, že letadlo narazilo do budovy, čímž se rapidně zvýšila jeho ničivá a smrtící síla. Zemřelo při něm téměř 3000 lidí. A tak se 11. září 2001 zapsalo do historie jako jedno z nejčernějších a nejtragičtějších dat nejen americké, ale i světové historie.

Autor: lor

Diskuze