Kýchnutí
Zdroj: Thinkstockphotos
Pozor na to!

STRAŠNÉ: Muž chtěl zadržet kýchnutí. Teď toho bude do konce života litovat!

19. 1. 2018

Kýchání je stejně přirozené jako dýchání. Když si chcete kýchnout, většinou tomu nelze příliš zabránit. Tento muž se o to ale pokusil a dopadl hodně špatně.

Znáte to, jste někde mezi lidmi, kde je ticho, nebo je zkrátka krajně nevhodné vydávat nějaké nepatřičné zvuky. Jenže najednou se vám chce kýchnout! Vy se to snažíte mermomocí zadržet, ale přesto z vás vylétne jakési divné hýknutí a v horším případě se i pořádně poprskáte a ještě v horším případě dokonce posmrkáte.

Pokus zadržet kýchnutí nevyšel i nejmenovanému 34letému Britovi. Tady už ale nejde jenom o trapas, nýbrž dokonce o život! Muž kvůli tomu skončil v nemocnici. S čím? Málokoho by nejspíš napadlo, co se může v takovém případě stát. Brit si totiž roztrhl hrdlo!

Když zadržel kýchnutí, ucítil najednou podivný bolestivý náraz v krku. Ten ho pak neustále šíleně bolel a k tomu se mu i změnil hlas. Aby toho nebylo málo, krk mu najednou začal otékat, a tak bylo jasné, že se něco stalo. Šel proto do nemocnice, kde mu lékaři po vyšetření oznámili, že má roztržené hrdlo! Zranění si přivodil tak, že se silné kýchnutí pokusil zadržet držením nosu a zavřených úst. A tak velký tlak vzduchu způsobil přetržení měkkých tkání v krku. Jak to pak léčil? nezbývalo než počkat, až tkáně zase srostou.. Z toho vyplývá ponaučení: Raději kýchejte, to aspoň nebolí!
 

Autor: bin

Diskuze