Hollie Smith - 7
Zdroj: Twitter
Jednou nohou v hrobě...

STRAŠLIVÁ NEHODA: Dívka měla rozdrcené tělo a 20 zlomených kostí! Co jí nakonec zachránilo život?

16. 1. 2016

Mladá Hollie Smith (23) může mluvit o tom, že přežila vlastní smrt. Díky své statečnosti a vůli dokázala něco, co lékaři považovali za zázrak.

6 fotek
Všechno to začalo strašlivou autonehodou, při které Hollie utrpěla řadu opravdu otřesných zranění. Po srážce měla nejen rozdrcené nohy, frakturu lebky, zlomený krk, ale i další vážné následky děsivého nárazu. Několik kostí jí dokonce prorazilo kůži a způsobilo tak masivní krvácení, při kterém šlo doslova o minuty.

"Když mě přivezli do nemocnice, musela jsem okamžitě dostat transfúze, protože jsem ztratila obrovské množství krve," svěřila se Hollie pro DailyMirror. Lékaři bojovali o její život, protože měla tolik vážných zlomenin a velkou ztrátu krve, že stěží věřili, že by dokázala přežít. Většinu kostí v těle měla v podstatě rozdrcených - žebra, lebku, holenní kosti, kotník a další.

Zásadní bylo zastavit krvácení a dodat infúze krve. Lékařům se podařil zázrak a Hollie nakonec přežila, přesto, že její vyhlídky byly naprosto mizivé. Po devíti týdnech léčby a fyzioterapie je dívka schopná sedět a používat invalidní vozík. Z nehody si nic nepamatuje a doufá, že po nějakém čase dokáže znovu chodit.

"Když hasiči viděli moje auto, nedokázali pochopit, jak jsem mohla přežít. Děkuju lidem, kteří darovali v nemocnici krev. Protože díky jejich pomoci jsem dokázala přežít. Bůh vám žehnej," napsala Hollie na sociální síti.

Teď Hollie čeká náročná rehabilitace a přítel Stuart jí slíbil, že jí koupí štěně. Dívka tak doufá, že už má to nejhorší za sebou a život bude jednou zase krásný jako dřív.
 

Autor: lor

Diskuze