Nostradamus
Zdroj: Profimedia / instagram
Pravda nebo lež?

DĚSIVÉ PROROCTVÍ: Co předpověděl Nostradamus lidstvu? Jeho vize se plní

25. 4. 2016

Nostradamus patřil k významným prorokům a během svého života předpověděl řadu událostí. Jenže jeho vize nelze nebrat s určitou vážností, protože některé z nich se až s děsivou přesností opravdu splnily.

Nostradamus, jeden z nejslavnějších proroků s francouzkými kořeny, působil dlouhou dobu jako lékař. Zajímal se o astrologii, která ho přivedla k předpovědím budoucnosti pomocí velmi složitých astrologických výpočtů. Dokonce se v souvislosti s jeho jménem spojovány i věštecké schopnosti! Z obav a strachu o život své vize ukrýval do veršů, u kterých byl problém s jejich rozklíčováním.

A zřejmě měl důvod, protože řada jeho proroctví se opravdu stala! Ve svých vizích předpověděl například Francouzskou revoluci, vzestup Hitlera a dokonce i 1. a 2. světovou válku. Nostradamus ve většině případů neudává žádná data, ale i tak jsou jeho předpovědi plné katastrof a světových tragédií.

Nejvíce obávaným proroctvím je pak logicky třetí světová válka, jejíž hlavním důvodem prý bude dlouhodobý boj mezi muslimy a křesťany. Těžko říct, jestli může být uklidňují to, že konec světa předpověděl slavný prorok až v roce 3797... Asi ne.

Mayské proroctví: Zápas o osud lidstva. RECENZE
Věštění budoucnosti z plamenu svíčky? Zkus to!
Internetové šílenství: Věštění budoucnosti ze strií na stehnech

Autor: lor

Diskuze