MasterChef - 1
Zdroj: TV Nova
Už dnes večer!

Soutěžící MasterChef Česko vaří pro největší hrdiny! Tito lidé riskovali kvůli druhým vlastní život

26. 10. 2016

Čtyři neuvěřitelné příběhy pěti hrdinů a dokonalé menu. To je spojení, které zaslouží obdiv! Finalisté pořadu MasterChef Česko připraví dnes večer menu pro držitele cen Michala Velíška. Jejich speciality ochutná.

4 fotky
Pěti hrdinům, kteří neváhali nasadit svůj život pro záchranu druhých, dnes večer uvaří soutěžící z pořadu MasterChef Česko. Jejich speciality tak ochutná muž, který se v nemocnici postavil ozbrojenému útočníkovi a zachránil tak život zdravotní sestře, manželé, kteří zpacifikovali agresivního násilníka, jenž pobodal ženu, mladý hrdina, který zachránil přátele při přestřelce v restauraci Družba v Uherském Brodě, a mladík, který zachránil život cyklistovi po srážce s vlakem!

Aleš Babinski, nositel ceny za rok 2006, ten se v nemocnici v Karviné postavil několika útočníkům, kteří fyzicky napadli zdravotní sestru. Žena se „provinila“ tím, že muže vykázala z toalety pro rodičky na porodním oddělení. Aleš se snažil zraněné sestře pomoci, jeden z útočníků však zbraň (nunčaky) obrátil proti němu a způsobil mu ošklivá zranění. „Byl jsem navštívit manželku a syna a najednou se ozval křik a rachot. Šel jsem na chodbu, kde jsem našel na zemi zkrvavenou sestru. Útočníci, čtyři muži a dvě ženy, ji hodili na skříně, bylo mi jí strašně líto a řval na ně, aby se vzpamatovali, oni zaútočili i na mě. Byla to mela, byl jsem v šoku,“ vzpomíná na děsivou událost pan Aleš.

Jiří Nesázal zachránil sebe a pár dalších přátel při loňském útoku šílence v Uherském Brodě, který v restauraci Družba zastřelil osm hostů. „Využil jsem chvíle, kdy útočník nabíjel zbraň a vrhl jsem se na něj se židlí a díky tomu jsme získali čas dostat se z restaurace ven,“ vzpomíná na událost Jiří Nesázal, který získal Cenu Michala Velíška vloni. Ocenění si ale nevyzvedl. „Bylo to všechno moc brzo, postupně jsem to vstřebal, ale dodnes se jako hrdina necítím. Jednal jsem instinktivně, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel,“ vysvětlil Jiří.

Lucie a Michal Kučerovi získali Cenu Michala Velíška v roce 2010 za to, že se holýma rukama postavili expříteli Luciiny tety, který chtěl svoji bývalou družku ubodat nožem. Zatímco Michal útočníka odtrhnul od pobodané ženy, Lucie těžce poraněnou tetu odtáhla do bezpečí a přivolala policii a záchrannou službu.

Pavel Staňa zachránil život mladíkovi, který se sluchátky na uších přejížděl železniční přechod, kde ho srazil vlak a amputoval mu obě končetiny. Mladý Pavel dokázal muži zastavit krvácení a udržet ho při životě do příjezdu záchranné služby.

Hrdinům do tváře i do talíře se můžete podívat dnes ve 21:35 na Nově!

Cena Michala Velíška je udělována Nadací ADRA a TV Nova pravidelně od roku 2006 neprofesionálům, kteří se ocitli nečekaně v hraniční situaci a bez ohledu na následky pro ně samotné zachránili někomu zdraví nebo život. Smyslem ceny je takové lidi hledat a zviditelňovat jejich postoje slušnosti, odvahy a statečnosti. Podnětem ke vzniku tohoto ocenění se stalo jednání Michala Velíška v roce 2005, který byl zavražděn na pražském Karlově náměstí poté, co se zastal napadené ženy.

ČTĚTE TAKÉ:

Muž na soutěži pojídal pálivé papričky: Skončil s dírou v jícnu!

Autor: niž

Diskuze