Adolf Hitler - 6
Zdroj: Profimedia / Getty
13. komnata diktátora

ŠOKUJÍCÍ OBJEV: Historici objevili bizarní fotky Adolfa Hitlera, které měly být zničeny! Co na nich je?

20. 5. 2016

Adolf Hitler se nesmazatelně zapsal do historie jako tyran a diktátor. Ale i on sám měl jistá tajemství, která neměla spatřit světlo světa.

7 fotek
Adolf Hitler patřil k osobnostem, které vzbuzovaly strach a šířily kolem sebe nenávist. Jeho touha po nadvládě a moci se pro něj stala posedlostí, pro kterou se neštítil ničeho. Po propuštění z vězení v Landsbergu v roce 1925 se chtěl chopit moci v Německu, což se mu nakonec i podařilo. Přes jeho roli krutého diktátora, měl ale i on svá tajemství, která chtěl skrýt před světem. Ať už se jednalo třeba o jeho zdravotní stav nebo milostné pletky. Jenže to nebylo vše.

Po devadesáti letech totiž historici objevili fotografie Hitlera, které neměl nikdo nikdy vidět. Jedná se o snímky ze soukromého projevu nacistického vůdce, které na jeho vlastní žádost nafotil jeho osobní fotograf Heinrich Hoffman. Adolf Hitler je dodnes považován za mistra rétoriky, který pravidelně vystupoval před obrovskými davy svých následovníků. I když působil velmi sebejistě, údajně byl velmi rozpačitý a nevěřil si především kvůli svému vzhledu.

Proto se nechával fotit a osobně zkoumal své vystupování. Jenže snímky Hoffmana ho zřejmě hodně rozrušily, protože nakonec nařídil, aby byly zničeny s odůvodněním, že jsou pod jeho důstojnost. Ale fotograf jeho příkaz neuposlechl a snímky zachoval.

Autor: lor

Diskuze