Omran Daqneesh
Zdroj: Twitter
Nemilosrdná válka

ROZPLÁČE I DRSŇÁKA: Snímek chlapečka, kterého vytáhli z trosek, se stal symbolem války v Sýrii!

18. 8. 2016

Pohled na zraněného syrského chlapce, kterého vytáhli zachránáři z trosek, obletěl svět a stal se smutným symbolem brutality syrských konfliktů...

Dítě, které bylo zraněno při bombardování syrského města Aleppo, se stalo neoficiálním symbolem hrůzy a brutality, která se v Sýrii již dlouhou dobu odehrává. Válečné konflikty jsou zde na denním pořádu, a jak je vidět, v bezpečí nejsou ani ti nejmenší.

pětiletý syrský chlapec, který se jmenuje Omran Daqneesh, měl štěstí v neštěstí. Přežil letecké bomardování, když byl nalezen v troskách domu. Ovšem stav, vwe kterém dítě bylo, nevypadal příliš příznivě. Chlapec měl celou tvář od krve a kompletně byl celý špinavý od sutin a prachu domu, který se mu v podstatě zbortil přímo nad hlavou.

Šokující pohled na zuboženého chlapce, který sedí v sanitce a nejeví jakékoliv známky aktivity, je opravdu srdcervoucí.Člověk by čekal, že tak malé dítě bude alespoň plakat, ale ne. Omran nehnutě seděl a s nepřítomným pohledem nehnul ani brvou. Asi málokdo si umí představit šok, který chlapec musel utrpět. V nemocnici mu následně ošetřili poraněnou hlavu a umyli ho. Jak je na tom chlapcova rodina, zda byli také vytaženi z trosek domu, není bohužel známo. Kromě Omrana aleppovští lékaři po konfliktu ošetřili dalších asi dvanáct dětí mladších 15 let.

Autor: bin

Diskuze