Husna Begum - 1
Zdroj: facebook.com
Obětavost, která nezná hranic

SMUTNÉ: Za měsíc měla mít svatbu, místo toho dobrovolně uhořela v Grenfell Tower! Proč to udělala?

22. 6. 2017

Teprve 22letá dívka Husna Begum měla měsíc před svatbou, když došlo k tragédii v Grenfell Tower. Z domu mohla uprchnout, ale neudělala to. Důvod vás dojme!

3 fotky
Nastávající nevěsta Husna Begum a její dva bratři (oba 26) Hanif a Hamid žili společně se svými rodiči ve smrtícím bytovém domě v Londýně. Grenfell Tower se nakonec celé rodině, kromě Hanifa, stal osudným. Hořící peklo ukončilo jejich životy.

Rodina žila v 17. patře. Bratranec dívky Samir Ahmad pro The Times řekl, že mluvil s bratrancem, který z místa požáru utekl a zachránil se tak před tragickou smrtí. Zbytek rodiny zůstal uvnitř. Přitom i Husna s bratrem Hanifem mohli z budovy uprchnout a zachránit se.

A co rodiče? Otci Kamru Miahovi bylo už 82 let, a tak nebyl schopen rychle sejít ze 17. patra výškové budovy. Výtah nejel a bohužel bylo jasné, že mu nezbývá, než čekat na zázrak nebo na jistou smrt. Zbytek rodiny včetně matky Rabey (65) se rozhodl s mužem zůstat, protože jejich rodinné vztahy byly natolik pevné, že si nikdo neuměl stejně představit, jak by vedl život dál bez ostatních. Příběh sourozenců, kteří dobrovolně zemřeli se svými rodiči, dojímá svět!

Autor: bin

Diskuze