Chase Clarke a Kelly Clarke - 1
Zdroj: facebook.com
To je hrůza

SMUTNÉ LÍBÁNKY: Žena zemřela na svatební cestě! Mysleli si, že má jen žaludeční nevolnost

10. 10. 2017

Novomanželé se vydali na líbánky na Fidži. Ve středu večer se ženě udělalo špatně. Z obyčejné žaludeční nevolnosti se ale vyklubala smrtelná choroba!

3 fotky
Kelly Clark (24), která pracovala jako zdravotní sestra v dětské nemocnici ve Westmeadu, si se svým manželem vyjela na líbánky na Fidži. Ve středu večer se jí však udělalo špatně. Myslela si, že jde pouze o žaludeční nevolnosti a místo návštěvy lékaře šla spát. Druhý den už ale musela do nemocnice.

Lékaři jí diagnostikovali břišní tyfus. Později se však dostala do septického šoku a selhaly jí plíce. V pátek v noci zemřela. Její novomanžel Chase je zdrcený. Mluvil s ní ještě krátce před smrtí. „Mluvil jsem s ní a ona mi řekla, že se bojí, že zemře,“ sdělil Case pro Nine News. Ještě jí stihl vyznat lásku a ujišťoval ji, že vše bude v pořádku. Osud ale bohužel rozhodl jinak.

Krevní testy odhalily, že na vině nakonec nebyl tyfus. Kelly byla v loňském roce léčena na lupus. Jde o systémové chronické autoimunitní onemocnění. Odborníci se domnívají, že byla pravděpodobně léčena steroidy, které poškozují imunitní systém a zvyšují riziko infekce.

Expert na infekční onemocnění z univerzity v Sydney Robert Booy řekl: „Lupus může oslabit a poškodit plíce. Zvyšuje se riziko vzniku pneumonie a infekcí.“ Kelly měla infekci v obou plících.

Rodiče Kelly, Graham a Karen Shaw nyní odletěli na Fidži a plánují převoz těla domů do Austrálie. Ten je ale bude stát více jak jeden milion korun. Na převoz těla si pronajali soukromý letoun, ale nyní čekají na schválení od orgánů Fidži, což může trvat i několik dní. „Chceme ji mít doma. Teď jen čekáme. Jsme šokováni a zničeni a nedokážeme vysvětlit, jak se cítíme. Sedíme tady v resortu a čekáme, až dostaneme souhlas, abychom její tělo mohli dostat domů,“ řekli pro Daily Telegraph.

Autor: mk

Diskuze