Zdeněk Sporer z Akce nový domov
Zdroj: Nova.cz
Upřímnou soustrast

SMUTNÁ ZPRÁVA: Tereza Pergnerová pláče! Zemřel Zdeněk Sporer z Akce nový domov

8. 8. 2017

Sledovali jste pořad TV Nova Akce nový domov? Pak jistě víte, kdo byl Zdeněk Sporer. Starší pán, který obětoval svým vnukům vše, o víkendu zemřel. Co vzkázala Tereza Pergnerová?

6 fotek
Koncem minulého roku televize Nova odvysílala premiérový díl pořadu nesoucí název Akce nový domov. V něm dojal celé Česko starší muž Zdeněk Sporer, které byl úplně sám na výchovu dvou malých vnuků. ty totiž rodiče opustili. Sedmdesátiletý muž se o něm staral a snažil se jim dopřát toho co nejvíc, i přesto, že bylo vidět, že mu k tomu chybí dostatek financí. Tíživé podmínky mu měla ulehčit právě moderátorka Tereza Pergerová se svým týmem. Ti mu společnými silami přestavěli celý byt, který byl po rekonstrukci jako nový.

Zdeněk tehdy neskrýval dojetí. Bohužel ale nyní štáb pořadu i Tereza Pergnerová potvrdili, že Zdeněk Sporer v neděli odpoledne zemřel v nemocnici. Tehdy v pořadu už myslel na to, co bude s vnuky, až tady nebude. Říkal, že je dostane do pěstounské péče jeho kamarád, který mu už dříve s výchovou dost pomáhal. Smutný odchod Zdeňka zasáhl ale i samotnou Terezu Pergnerovou, ta přes sociální síť poslala dojemný vzkaz:

„Přátelé moji milovaní, já nevím, jestli se k vám už donesla zpráva, že včera odpoledne zemřel pan Sporer. Některé věci v životě prostě nezměníme. Tak dědo, ať je ti země lehká. Moc na tebe vzpomínáme. A kluci, vás chci pohladit, obejmout a jenom říct, že v této zemi je tisíce a tisíce lidí, kteří vás mají rádi a jsou připravení pro vás udělat kdykoliv cokoliv. Samozřejmě vím, že jednoho takového člověka máte právě teď vedle sebe a strašně mu za to děkuju. Děkuju, že jste. Ale taky je dobré vědět, že jsme připravení, všichni. Zdravím celou mosteckou komunitu, moc děkuju, že jsem vás mohla poznat. Upřímnou soustrast.“

NEPŘEHLÉDNĚTE:

CELÝ DÍL Akce nový domov: Příběh pana Sporera a jeho vnuků

Ozve se klukům konečně jejich tatínek? Statečný Zdeněk je připaven i na nejhorší

Autor: bin

Diskuze