Shannen Doherty - 5
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
To snad ne...

RÁNA ZA RANOU: Rakovina opět udeřila. Shannen Doherty je na tom hodně špatně

2. 8. 2016

Shannen Doherty (45) lékaři před rokem oznámili strašnou zprávu - diagnózu rakoviny prsu v pokročilém stádiu. Jenže její stav se zřejmě nelepší, naopak se výrazně zhoršuje.

5 fotek
Oblíbená herečka známá především jako Brenda Walsh z populárního seriálu Beverly Hill 90210 už déle než rok bojuje se zákeřnou nemocí. Loni v létě jí totiž lékaři diagnostikovali rakovinu prsu, bohužel se na to přišlo poměrně pozdě. Nemoc byla v té době již v pokročilé fázi, a od té doby se snaží herečka odhodlaně s nemocí bojovat. Jenže místo toho, aby přišla po takových fyzických a psychických útrapách alespoň jedna pozitivní zpráva, ke vší té hrůze se nebohá Shannen dočkala dalšího šoku.

Seriálová Brenda se svěřila, že jí doktoři sdělili nepovzbuzující zprávu o dalších metastázích! Z prsu totiž nemoc postoupila až do lymfatických uzlin, což je dost vážné vzhledem k tomu, že lymfatické uzliny jsou součástí imunitního systému, a při jejich nesprávné funkci mohou vznikat velké zdravotní potíže.

„Měla jsem rakovinu prsu, ale ta se rozšířila do lymfatických uzlin a při jednom zákroku se zjistilo, že některé rakovinové buňky mohou být i mimo lymfatické uzliny. Proto podstupuji chemoterapii, po ní mě čeká ozařování. Je to opravdu těžké. Přemýšlela jsem, že nemám chuť žít, ale teď už nehledím do minulosti a soustředím se na lepší zítřky,“ svěřila se herečka pro server ET Online.

Největším trápením v boji s nemocí je pro ni právě nesnesitelná nejistota, kdy vám nikdo neřekne, co s vámi vlastně bude, a jak to celé dopadne. Jak sama Shannen říká, bolest z chemoterapie, ozařování nebo život bez prsou, se dá zvládnout. Jenže úzkostlivý strach z vlastní budoucnosti a toho, jak následky nemoci ovlivní její rodinu, jsou pro ni doslova utrpením. Současně si je vědoma faktu, že už nikdy nebude vypadat jako když byla zdravá. Nezbývá než doufat v její brzké uzdravení a šťastný konec příběhu, který dojímá k slzám...

Autor: Mark

Diskuze