Muže už 40krát odmítli v práci
Zdroj: Twitter
Chudák...

SMOLAŘ: Muž se ucházel 40krát o práci! Kvůli děsivému jménu ho nikdo nezaměstnal

20. 3. 2017

Tomu se říká opravdu smůla! Tento muž je vystudovaný inženýr, jehož znalosti rozhodně nejsou důvodem k tomu, mu nedat práci. Přesto, ať se snažil, jak chtěl, nikde ho nepřijali - vše jen kvůli jeho jménu!

Příběh indického námořního inženýra obletěl svět. Muž si postěžoval, že ho už více než čtyřicet zaměstnavatelů nepřijalo. Nedali mu práci a důvodem rozhodně nebylo příliš málo pracovních zkušeností nebo neznalost oboru. Stačilo jim se podívat na mužovo jméno a měli jasno, že tohoto člověka do své firmy nepřijmou.

Muž se totiž jmenuje Saddám Hussein. A asi není na světě nikdo, kdo by nevěděl, že prakticky stejné jméno měl dnes již mrtvý irácký diktátor. Ač je ale jméno při výslovnosti úplně stejné, totožně se nepíše. Diktátorovo příjmení je totiž v anglickém přepisu s písmenem E - HussEin. Zatímco jméno nešťastného inženýra se píše s A - HussAin.

To ale nebrání v tom, aby lidé z jeho jména nebyli vyděšeni už po prvním přečtení. Se Saddámem nechtěla dosud žádná firma mít nic společného. Kdyby se alespoň nejmenoval Saddám, říkáte si. Za příjmení nikoho vinit nemůže, ale křestní jméno prý muži vybral jeho dědeček. On mu to však za zlé nemá a vyřešil to jednoduše - nechal se přejmenovat a dnes hledá práci pod jménem Sajida Hussain, což už lidské oko nedráždí tolik jako Saddám.

Jaký význam skrývá vaše jméno?
ZADEK, HAMPEJZ, VOLOPICH. Znáte další legrační příjmení?

Autor: bin

Diskuze