Blackpool - 2
Zdroj: Profimedia / Youtube
To se nezdá...

NEJDEPRESIVNĚJŠÍ MÍSTO v Anglii! Proč se tu lidé cpou antidepresivy a bojí se chodit ven?

Aktualizováno 31.1. 2016 11:21

Místo, kde by snad radši lidé ani neměli žít. Jaké město získalo ošklivý titul "Nejdepresivnější místo v Británii"? A proč?

Tím městem je Blackpool, který jasně zvítězil jako nejdepresivnější místo v Anglii. Tak trochu tomu napomáhá i název města, v překladu znamená Černý bazén, což opravdu nezní moc optimisticky. Ale co je důležitější, lékaři v Blackpoolu předepíšou za rok nejvíce antidepresiv a zklidňujících léků v zemi!

Další černou "skvrnou" je pak fakt, že zdravotní služba zachraňuje každý den mnohonásobně více narkomanů a sebevrahů, než kdekoli jinde. Lidé se tu dožívají nejnižšího věku a mají nízké naděje na dožití.

Obyvatelé Blackpoolu se potýkají s vysokou nezaměstnanosti, sociálním vyloučením a zneuživáním návykových látek, které jsou ve městě tak snadno dostupné jako třeba chleba nebo pivo. Město navíc trpí chudobou a trestnou činností, kvůli které panují ve městě obavy a strach.

Údaje z lékařských předpisů ukazují na to, že za antidepresiva v Blackpoolu v roce 2015 se utratilo přes 53 milionů korun! Naopak nejšťastnějším místem je Londýn.

Rakovina prsu ničí nejen pacientku. Trpí i psychika blízkých
Vliv ženské psychiky na početí? Ženy se často až příliš podceňují
Celosvětový trend, nebo psychické problémy?

Autor: lor

Diskuze