Helena Vondráčková
Zdroj: isifa.com
Co se dělo?

Šíleně smutná princezna Vondráčková: Při natáčení pohádky jsem trpěla!

Aktualizováno 17.12. 2013 11:55

Bez pohádky Šílené smutná princezna jako by ani nebyly Vánoce. Helena Vondráčková (66), která hrála princeznu, zavzpomínala na svou slavnou roli.

3 fotky

Hudební pohádka Šíleně smutná princezna byla natočena v roce 1968 a byla filmovým debutem zpěvačky Heleny Vondráčkové. „Patří mezi mé nejoblíbenější pohádky. Bořivoj Zeman to udělal nádherně, hudba Jana Hamra mladšího, kterému v té době bylo osmnáct, byla nadčasová. Je fascinující, že oslovuje stále nové a nové generace a zřejmě se stane už nesmrtelnou,“ říká zpěvačka pro Ahaonline.cz.

Samotné natáčení pohádky ale nebylo vždy tak pohádkové. „Vzpomínám si, jak jsem trpěla, když se točilo v ateliérech na Barrandově. Museli jsme vstávat strašně brzy a já ke všemu do noci hrála divadlo. To vstávání mě drtilo. V maskérně jsem seděla úplně mrtvá, když mě líčili, usínala jsem,“ dodává Vondráčková.

Největší zajímavosti, o nichž jste nevěděli:

Neckář a Vondráčková se měli spolu sejít před kamerou už o pár let dříve v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky (1966). Helena tehdy však i přes úspěšné absolvování kamerových zkoušek z obsazení vypadla, protože svou výškou převyšovala Neckáře a to se nelíbilo režisérovi Jiřímu Menzelovi.

Role prince a princezny byly od začátku koncipovány pro Václava Neckáře a tehdy začínající zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Film se natáčel v Blatné.

Název pohádky řekne Helena Vondráčková ve 27. minutě 27. vteřině pohádky.

ČTĚTE TAKÉ:

Michaela Kuklová: Proč synovi na Vánoce zakázala pohádky?

Pamatujete na Růženku ze slavné pohádky? Podívejte se, jak se změnila po 36 letech!

Jak vypadají hrdinové Slunce, seno... po 30 letech? To budete koukat! SROVNÁVACÍ FOTKY

 

Autor: ana

Diskuze