Ranní sex
Zdroj: Profimedia
Věděli jste to?

Sex po ránu: 9 výhod, které přináší! Pozitivní na zdraví i mysl

26. 3. 2018

Sexuolog z Bombaje Dr. Hitesh Shah na svém blogu píše, že muži zbožňují ranní sex. Jejich tělo je na něj po ránu připraveno fyzicky i psychicky. Ženy to ale vnímají trochu jinak. Pro předehru potřebují víc času, než na to hned po ránu hupsnout. Podle něj je ale vše v hlavě. Shah sestavil seznam výhod, které ranní sex má.

 1) Den, který začne sexem, dělá lidi šťastnější. Díky orgasmu – potažmo endorfinům a oxytocinu – dochází k pocitu štěstí a spokojenosti

2) Startuje metabolismus

3) Zlepšuje cirkulaci krve - Dá se považovat totiž za formu cvičení

4) Sbližuje páry - Dr. Shah tvrdí, že jsou páry, oddávající se rannímu sexu, přes den více propojeny, a to i při práci, a když jsou přes den na různých místech.

5) Zmírňuje bolesti všeho druhu - Takže místo tabletek zkuste příště sex.

6) Posiluje imunitu - Výzkumníci zjistili, že sex po ránu zvyšuje hladinu imunoglobulinu IgA. Ten tělo chrání před infekcí. Vědci radí - ranní sex místo Céčka.

7) Spaluje kalorie

8) Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů i kůže - Jelikož se během styku v těle rozproudí krev, pokožka se lépe prokrví a vlasové kořínky jsou lépe vyživovány. Navíc dochází k tvorbě kolagenu, který rozzáří pleť a pomůže jí k větší pružnosti.

9) Dodává energii - Místo ranní kávy si tedy dopřejte po ránu sex. je přirozenější a zdravější než dávka kofeinu.


Nejlepší čas na sex? Víme, kdy si to nejvíc užijete
Nejlepších 5 pozic pro snadný ranní sex

Autor: mk

Diskuze