Citáty - 1
Zdroj: Instagram
Klub malých mozků

Vědci zjistili, že motivační citáty na Facebooku sdílejí jen lidé s nižší inteligencí

Aktualizováno 5.12. 2015 18:23

Proč někteří lidí sdílí inspirační citáty a někteří ne. Jestli to také děláte, tak teď možná přestanete...

7 fotek
Všichni to známe. Facebook a Instagram je zahlcen spoustou příspěvků. Nejčastěji jsou to fotografie a v poslední době také různé motivační citáty. Vědci však začali zkoumat, proč to někteří lidé dělají a dozvěděli se zajímavou věc.

Člověk si většinou najde zajímavý obrázek s citátem někde na internetu. Všimneme si ho, protože vypadá velice hezky a vzbuzuje v nás příjemné emoce. Pak si ho sdílíme na profil s nadějí, že budeme opěvování za to, že máme tak úžasné myšlenky a názory. Bohužel realita je jiná.

Motivační citáty většinou sdílí lidé s menší inteligencí. Dospěla k tomu studie, která zjistila, že lidé, kteří sdílí tyto příspěvky měli horší úspěšnost při kognitivních testech. Odborníci se ptali lidí, zda svým citátům rozumí, souhlasí s nimi a jakou mají hloubku. Většina zúčastněných vůbec nevěděla.

Závěr je tedy takový, že ti, co příliš sdílí filozofické statusy a obrázky, nedokážou správně používat vyjadřovací schopnosti a racionálně přemýšlet. Jste také toho názoru, nebo to vidíte úplně jinak?

Autor: gab

Diskuze