Michael Schumacher, Jean Todt
Zdroj: Profimedia
Stále bojuje

Schumi byl uveden do Síně slávy! Jeho blízký přítel Jean Todt řekl, jak na tom je

6. 12. 2017

V pondělí do své nové Síně slávy uváděla Mezinárodní automobilové federace (FIA) v Paříži mistry světa Formule 1, včetně Michaela Shcumachera. Jean Todt promluvil o jeho zdravotním stavu.

9 fotek
V pondělí uváděli sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera do Síně slávy Mezinárodní automobilové federace (FIA) v Paříži. Spolu s ní bylo do Síně slávy uvedeno dalších 32 mistrů světa F1. Devět z nich se na ceremoniál dostavilo osobně - Alain Prost, Mario Andretti, Jackie Stewart, Nigel Mansell, Damon Hill, Fernando Alonso, Nico Rosberg, Jacques Villeneuve a Sebastian Vettel. Schumiho zastupovala jeho manažerka Sabine Kehmová.

„Dnes večer jsem tu jen jako bídná náhrada. Všichni víme, že by tu měl stát sám Michael. Jsem si i jistá, že by tu byl rád. Všechny přítomné vždy mimořádně respektoval a cítil by se poctěn,“ pronesla.

Do Síně slávy jej uvedl prezident FIA Jean Todt, který byl dlouhá léta jeho šéfem ve stáji Ferrari. „Michael nám chybí. Ale stále tady je a dál bojuje," prozradil k jeho stavu. "Chtěl jsem, aby si pro cenu přišel Mick, ale testuje ve Španělsku, a Corinna je v USA," dodal Todt, který by cenu raději předal někomu ze Shcumacherovi rodiny, synovi nebo manželce. Bývalý šéf Ferrari na Michaela Schumachera vzpomínal celý večer a často o něm mluvil.

Schumacher se před čtyřmi lety zranil na lyžích v Aplách a od té doby bojuje o život. Čas od času se na internetu objeví nějaká nová zpráva, ale nic konkrétního ani jistého. Naposledy světem proběhly zprávy, že hodně zhubl.

Autor: mk

Diskuze