Rudolf Hrušínský nejmladší - 1
Zdroj: Profimedia
Proč tak najednou?

Rudolf Hrušínský nejmladší se chce nechat přejmenovat! Má k tomu vážný důvod

8. 6. 2018

Rudolf Hrušínský nejmladší je veřejnosti dobře známý jako Jirka z Diskopříběhu. Dnes je ale herci už 47 let, a tak s věkem některé věci zásadně přehodnotil. Proč chce, aby mu lidé říkali jinak?

3 fotky
Není v této republice nikdo, kdo by někdy neviděl alespoň jeden díl slavného komediálního muzikálu Diskopříběh. Tento snímek ve druhé polovině 80. let proslavil tehdy nejmladšího z rodu Hrušínských, syna herce Rudolfa Hrušínského (71) známého ze seriálu Ulice jako pana Peška. A protože byl po dědečkovi a otci pojmenován též Rudolf, byl mu automaticky udělen přívlastek nejmladší. Tohle mu už ale s odstupem času nepřijde správné.

„Děda už je 24 let po smrti, takže už nejsem nejmladší. Táta je prostě Rudolf Hrušínský a já jsem Rudolf mladší,“ řekl herec pro deník Aha! „Budu rád, když se to začne používat, ať není zmatek. Přece nebudu i v sedmdesáti nejmladší,“ vysvětlil svoji myšlenku se změnou jména.

I přes jeho vroucné a logicky odůvodněné přání je ale jasné, že se svého jména už nikdy nezbaví. Šance je přibližně stejná, jako když by Daniel Radcliffe nechtěl být spojován s Harrym Potterem. Některé věci člověk zkrátka nezmění, ať chce sebevíce.

Autor: bin

Diskuze